Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Ryszard Gliwiński: Policjanci oraz strażacy zawodowi i ochotnicy otrzymali nowe pojazdy służbowe

wtorek, 15 czerwca 2021 13:24 / Autor: Aleksandra Rękas

- Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach do świętokrzyskich służb mundurowych trafią nowe wozy strażackie i samochody elektryczne. To policja i straż pożarna są na pierwszej linii ochrony mieszkańców i środowiska - mówił Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak podkreślił Ryszard Gliwiński, wsparcie służb mundurowych trwa od kilku lat.

- Odkąd piastuję funkcję prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, dzięki naszym środkom pomogliśmy w zakupie stu dwóch pojazdów dla straży pożarnej i policji. Wczoraj, Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały promesy na kwotę dwóch milionów siedmiuset tysięcy złotych, na zakup dziesięciu pojazdów średnich – wyjaśniał prezes WFOŚiGW.

Jak dodaje Ryszard Gliwiński, wczoraj podpisano także umowy dotyczące wsparcia Państwowej Straży Pożarnej i policji.

- W przypadku straży pożarnej był to zakup wozu wartego sześćset tysięcy złotych. Jeśli chodzi o policję, przekazaliśmy milion złotych na zakup trzynastu samochodów elektrycznych. Dbamy o bezpieczeństwo i jednocześnie o środowisko – podkreślił.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO