Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW: Cztery lata wytężonej pracy przyniosły ogromne rezultaty

poniedziałek, 20 grudnia 2021 11:07 / Autor: Aleksandra Rękas

– W ciągu ostatnich czterech lat wypłaciliśmy ponad miliard złotych w ramach dotacji, podpisaliśmy przeszło 22 tysiące umów i zwiększyliśmy wydajność naszych pracowników o niemal 900 procent. To ogromny sukces – mówił Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak podkreślił Ryszard Gliwiński, rezultaty pracy WFOŚiGW w Kielcach są widoczne w wielu obszarach.

– Wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizujemy takie programy jak „Czyste powietrze”, „Moja woda”, czy „Agroenergia”. Są i inne akcje, dedykowane naszym mieszkańcom. Liczba ponad 22 tysięcy podpisanych umów jest sukcesem i wskazuje, że to bardzo potrzebne działania  – stwierdził prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Intensywna praca WFOŚiGW przekłada się na stan środowiska.

– W ciągu ostatnich czterech lat, dzięki naszym dotacjom powstało ponad 2400 farm fotowoltaicznych. Tylko w bieżącym roku to liczba 1500 instalacji. Jednocześnie udało się zlikwidować szesnaście i pół tysiąca kopciuchów, co przełożyło się na redukcję emisji dwutlenku węgla – wyliczał Ryszard Gliwiński.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO