Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW: Kontynuujemy program „Czyste powietrze”

wtorek, 26 stycznia 2021 14:57 / Autor: Aleksandra Rękas
Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW: Kontynuujemy program „Czyste powietrze”
Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW: Kontynuujemy program „Czyste powietrze”
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

- Wczoraj podpisaliśmy umowy współpracy z gminami odnośnie „Czystego powietrza”. Chcemy przybliżać program mieszkańcom i pomóc im uzyskać dofinansowanie oraz ulgę termomodernizacyjną - mówił Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Ze wsparcia finansowego oraz ulgi skorzystać mogą mieszkańcy o dochodach nieprzekraczających 1400 złotych na osobę – w przypadku gospodarstw wielorodzinnych. Jeśli gospodarstwo jest jednoosobowe, limit wynosi 1960 złotych.

- Gminy wystawiają zaświadczenie o dochodach i pomagają wypełnić wniosek, który później dostarczają do naszego ośrodka. Chcemy, by jak najwięcej gmin naszego województwa włączyło się w ten wspierający osoby o niższych dochodach program. Obecnie współpracujemy z 60 z nich – wyjaśniał Ryszard Gliwiński.

Jak podkreślił prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, włączenie gmin w realizację „Czystego powietrza” jest ułatwieniem dla mieszkańców.

- Pracownicy gmin będą przeszkoleni w kwestii wypełniania wniosków, dzięki czemu zwiększy się dostępność programu dla osób chcących z niego skorzystać. Zapraszamy do współpracy pozostałe gminy – dodał.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO