Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Ryszard Gliwiński: Ruszył program skierowany do gmin i przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych

czwartek, 04 marca 2021 11:56 / Autor: Aleksandra Rękas

- Od pierwszego marca rozpoczął się nabór wniosków w ramach ogólnopolskiego programu gospodarki wodno-ściekowej dla gmin. To już druga edycja, a nabór wniosków trwa do końca marca. Beneficjenci skorzystają z dużego wsparcia - mówił Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyliczał prezes Gliwiński, w ramach projektu można budować sieci wodociągowe, kanalizacyjne i budować oczyszczalnie przydomowe oraz modernizować oczyszczalnie ścieków.

- Te wszystkie inwestycje odbywają się poza aglomeracją miejską. Mniejsze miejscowości były nieco zaniedbane, a chcemy by nasze województwo było w pełni skanalizowane. Dlatego teraz z dofinansowania skorzystać mogą mieszkańcy wiosek – zaznaczył Ryszard Gliwiński.

Program przyczynia się także do ochrony środowiska.

- Dbamy w ten sposób o glebę i wodę, mając pod kontrolą gospodarkę wodno-ściekową. W ramach programu możemy pokryć nawet sto procent kosztów inwestycji, ponadto wykonawca może uzyskać pięćdziesięcioprocentowe umorzenie – podkreślił prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO