Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

[VIDEO] Dziś Światowy Dzień Chorego. Dyrektor Halina Olendzka: Wszystkim chorym życzę aby w cierpieniu zwracali się do św. Jana Pawła II

wtorek, 11 lutego 2020 09:12 / Autor: Magdalena Nowak

Dziś Światowy Dzień Chorego, który ustanowił święty Jan Paweł II. – Jan Paweł II nasz rodak, papież i ukochany obywatel miasta Kielce zawarł w swojej nauce mnóstwo mądrości, wrażliwości i ciepła zwłaszcza w odniesieniu do chorych. Nauczył nas jak przyjąć chorobę, jak z nią żyć i jak umierać z godnością. Obudził też w nas wszystkich, którzy mają styczność z chorobą ogromną wrażliwości na potrzeby chorego – mówiła  Halina Olendzka, dyrektor Szpitala MSWiA w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

 

– Przyjmowanie cudzej pomocy w chorobie to taki moment z którym każdy się zmierzy i jest to bardzo trudny czas. Dawanie pomocy jest natomiast czymś najpieksniejszym. Personel Szpitala MSWiA słynny jest z ogromnej wrażliwości i troskliwości. Pacjenci, którzy obecnie się u nas leczą wiedzą, że warunki na chwilę obecną są trudne, ale  oddziały przepełnione są wrażliwością, troskliwością i sercem. Wszystkim chorym, życzę aby w swoim cierpieniu spojrzeli na postawę świętego Jana Pawła II, na jego siłę, wiarę i postawę jaką przyjął zmagając się z chorobą i zwracali się do niego w modlitwie   – dodaje dyrektor Olendzka.  

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO