Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Błyskawiczne pożyczki bez BIK — co to znaczy?

poniedziałek, 10 lipca 2023 09:32 / Autor: Paweł Michalec
Błyskawiczne pożyczki bez BIK — co to znaczy?
Błyskawiczne pożyczki bez BIK — co to znaczy?
Paweł Michalec
Paweł Michalec
Pożyczki bez BIK to popularne hasło promocyjne wielu instytucji pozabankowych, oferujących pożyczanie pieniędzy przez internet. Jednakże udzielanie takich pożyczek wcale nie musi wiązać się z brakiem sprawdzania historii kredytowej przy rozpatrywaniu wniosku. Co faktycznie kryje się pod tym pojęciem? Sprawdź najważniejsze informacje na temat tego typu pożyczki. Bez BIK — co to oznacza dokładniej?

Co oznacza określenie „błyskawiczna pożyczka”?

Czym jest błyskawiczna pożyczka? Jest to nic innego jak pożyczka, którą konsument może uzyskać od ręki bez zbędnych formalności. Co do zasady, o takie finansowanie można wnioskować przez internet, np. na stronie internetowej firmy pożyczkowej.

Podstawowe cechy błyskawicznej pożyczki to:

 • łatwy sposób wnioskowania (przez internet, telefonicznie lub bezpośrednio w oddziale),
 • minimum formalności,
 • mniejsze wymagania dotyczące zdolności kredytowej,
 • większa przyznawalność niż w przypadku kredytów,
 • szybka wypłata gotówki, nawet w kilka minut po akceptacji wniosku o pożyczkę

A jak najłatwiej uzyskać błyskawiczną pożyczkę przez internet?

 1. Znajdź ofertę, odpowiadającego Ci pożyczkodawcy.
 2. Podaj parametry pożyczki w formularzu na stronie internetowej.
 3. Następnie wprowadź podstawowe dane osobowe (przygotuj także dowód osobisty).
 4. Weryfikacja Twoich dochodów nie wymaga wielu formalności. Z reguły wystarczy wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Nie są wymagane zaświadczenia od pracodawcy czy umowa o pracę. Przy niewielkich kwotach może zdążyć się, że firma pożyczkowa nie będzie wymagał dokumentów dochodowych w ogó Niezbędne okazuje się jednak podanie danych, np. firmy, w której jesteś zatrudniony.

Gdzie szukać błyskawicznych pożyczek bez BIK?

Szukasz pożyczek, które charakteryzują się szybką wypłatą gotówki na konto? W tym wypadku warto zwrócić się do instytucji pozabankowych. Często chwalą się rozpatrzeniem wniosku o udzielenie pożyczki w ciągu 15 minut od jego złożenia.

Zdecydowana większość pożyczkobiorców deklaruje, że pieniądze na koncie klienta pojawią się max. w ciągu 2 dni roboczych. Zazwyczaj można się ich spodziewać jeszcze tego samego dnia, jeżeli wniosek o pożyczkę jest weryfikowany w sposób automatyczny. Kwestia wypłaty gotówki na konto zależy też od okresów sesji ELIXIR, funkcjonujących w Twoim banku.

Błyskawiczne pożyczki bez BIK są dostępne np. w firmach:

 • Smart Pożyczka,
 • Pożyczka plus
 • Ekspres Pożyczka

źródło: https://pozyczasz.pl/pozyczki/bez-bik-i-krd/ (według stanu na 05.07.2023)

Warto też sprawdzić oferty banków, które również proponują atrakcyjne pożyczki. Te produkty są podobne do tych oferowanych w parabankach. Wystarczy złożyć wniosek przez internet, a już tego samego dnia lub maksymalnie 2 dni otrzymamy decyzję w sprawie udzielenia finansowania oraz przypływ gotówki na konto.

Błyskawiczne pożyczki w banku są dostępne w bankach:

 • Pekao S.A,
 • PKO BP,
 • Alior Bank,
 • mBank,
 • Millennium Bank.

Czy błyskawiczne pożyczki dostępne są bez BIK?

Zła historia kredytowa może obniżyć Twoje szanse na otrzymanie finansowania. Zaleganie ze spłatą pożyczek, kredytów, zakupów na raty, czy mandatów, zmaganie się z postępowaniem windykacyjnym lub komorniczym — to wszystko jest widoczne w rejestrach dłużników. Najpopularniejszym rejestrem o osobach korzystających z produktów kredytowych jest Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Jeżeli widnieją w nim informacje o nieterminowych spłatach pożyczek, możesz mieć problem z uzyskaniem pożyczki.

Jednakże błyskawiczna pożyczka bez BIK wciąż jest możliwa do uzyskania. Instytucje pozabankowe mają bardziej elastyczne zasady przyznawania pożyczek i będą w stanie udzielić Ci wsparcia finansowego. Najlepiej przed złożeniem wniosku o pożyczkę, skonsultować warunki spłaty z pracownikiem firmy pożyczkowej, aby wybrać kwotę i okres spłaty, który pozwoli w terminie spłacić zobowiązanie. Zwiększy to Twoje szanse na otrzymanie pieniędzy z parabanku.

Co zrobić w przypadku złej historii kredytowej w BIK?:

 1. W celu zwiększenia swojej wiarygodności kredytowej dobrze, abyś mógł udokumentować stałe dochody z pracy, działalności gospodarczej, bądź renty (z reguły wystarczy sam wyciąg z rachunku bankowego, czasem przy większych kwotach dokumenty potwierdzające źródło dochodów).
 2. Wybieraj instytucje pozabankowe, które cieszą się dużą przyznawalnością pożyczek.
 3. Przed wybraniem konkretnej oferty zwróć uwagę na to jak kształtują się koszty pożyczki (RRSO, oprocentowanie, prowizja). Czasem pod szybkimi pożyczkami mogą kryć się wysokie koszty obsługi zobowiązania, które mogą okazać się do nieudźwignięcia podczas spłacania zadłużenia.
 4. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w razie niewypłacalności, spytaj pożyczkobiorcy czy w okresie spłaty zobowiązania jest możliwość zamrożenia rat pożyczki, konsolidacji zadłużenia lub zmiany warunków umowy z dłuższym okresem spłaty.

Na co zwrócić uwagę szukając błyskawicznej pożyczki?

Jeżeli zależy Ci na szybkiej wpłacie pieniędzy na konto, musisz wybrać odpowiednią ofertę w instytucji pozabankowej lub w banku.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy szukaniu błyskawicznej pożyczki?

 • Minimum formalności,
 • szybkie rozpatrzenie wniosku,
 • szybkość przelewu.

Najszybszym sposobem na wnioskowanie jest złożenie wniosku przez internet. Praktycznie każda firma pożyczkowa oraz bank oferują wnioskowanie online za pomocą formularza pożyczki. Do wnioskowania wystarczy Ci jedynie dowód osobisty oraz swój numer rachunku bankowego w celu dokonania weryfikacji tożsamości. Do sprawdzenia zdolności kredytowej z reguły wystarczy wyciąg z konta bankowego (z ostatnich 3 miesięcy lub 6 miesięcy).

Ważne jest to, aby wybrać ofertę pożyczkobiorcy, która deklaruje szybkie rozpatrzenie wniosku. Wiele firm pożyczkowych ma zautomatyzowany sposób weryfikacji wniosku, dzięki czemu decyzja w sprawie udzielenia pożyczki zostanie podjęta w ciągu 15 minut od wysłania wniosku o pożyczkę.

Możesz także zgłosić chęć skorzystania z błyskawicznej pożyczki telefonicznie u konsultanta. W tym wypadku możesz liczyć na radę odnośnie kwoty oraz okresu spłacania finansowania, tak aby bez problemu uregulować zadłużenie w czasie.

Kluczowym elementem jest szybkość przelewu. Najlepiej jeżeli pieniądze do Twojego konta dotrą już tego samego dnia lub następnego dnia roboczego. Zweryfikuj na stronie internetowej pożyczkobiorcy, kiedy można spodziewać się otrzymania pieniędzy na koncie bankowym.

Przy składaniu wniosku możesz również zaznaczyć, że bardzo zależy Ci na jak najszybszej wpłacie gotówki na konto. Pracownik parabanku z pewnością uwzględni Twoją prośbę, gdyż zależy im na budowaniu pozytywnych relacji z klientem i ulepszaniu swojego wizerunku wśród konkurencyjnych ofert.

Czy warto korzystać z pożyczek bez BIK?

Zastanawiasz się, czy sięgnąć po pożyczkę bez BIK, jeśli Twoja zdolność kredytowa jest na niskim poziomie? Przed podjęciem decyzji o złożenie wniosku dokładnie przeanalizuj swoją sytuację i zastanów się, czy pożyczka jest w Twoim wypadku niezbędna.

Jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy np. na leczenia, naprawę samochodu, czy pilny wyjazd, a nie masz finansów na realizację tych wydatków, to błyskawiczna pożyczka bez BIK może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Pożyczka bez BIK to przede wszystkim:

 • pieniądze od ręki,
 • łatwa procedura wnioskowania bez wychodzenia z domu,
 • duża przyznawalność pożyczki,
 • małe wymagania odnośnie historii kredytowej.

Jeżeli nie jesteś pewny, czy będziesz w stanie udźwignąć spłatę zobowiązania, to skontaktuj się doradcą finansowym. Na wielu stronach internetowych znajdziesz kontakt do wyszkolonych specjalistów w zakresie pożyczek, którzy pomogą Ci dobrać odpowiednią pożyczkę, dopasowaną do Twoich możliwości i potrzeb.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO