Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Kiedy warto skorzystać z oferty kredytu gotówkowego? Materiał zewnętrzny.

piątek, 22 kwietnia 2022 08:53 / Autor: Paweł Michalec
Kiedy warto skorzystać z oferty kredytu gotówkowego? Materiał zewnętrzny.
Kiedy warto skorzystać z oferty kredytu gotówkowego? Materiał zewnętrzny.
Paweł Michalec
Paweł Michalec

Sfinansowanie drobnych wydatków jest niezwykle problematyczne w przypadku braku oszczędności bądź pieniędzy na tak zwaną czarną godzinę. Z pomocą przychodzi wtedy kredyt gotówkowy, który można stosunkowo łatwo uzyskać, a z którego środki przeznacza się na dowolny cel. W jakich sytuacjach warto sięgnąć po kredyt gotówkowy?

Zasady, na jakich udzielany jest kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy udzielany jest przez banki, które swoją ofertę kierują zarówno do stałych, jak i nowych klientów. Zazwyczaj opiewa on na niezbyt wysokie kwoty, w stosunku na przykład do kredytu hipotecznego. Za jego pomocą można bowiem pozyskać od kilku do kilkunastu, czasami kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kredyt gotówkowy spłaca się w miesięcznych ratach, na które składają się pożyczony kapitał wraz z odsetkami. Co ważne, może być on udzielony jedynie osobom, posiadającym zdolność kredytową. Jej ocena nie jest jednak tak surowa, jak w przypadku kredytu hipotecznego. Ponadto, stali klienci banków, którzy osiągają stosunkowo wysokie, miesięczne wpływy, mogą liczyć na uproszczoną procedurę kredytowania. Jest to korzystne zwłaszcza w sytuacji, gdy zależy im na szybkim pozyskaniu gotówki. Więcej na temat kredytu gotówkowego można dowiedzieć się na stronie internetowej https://www.expander.pl/kredyty/gotowkowe/.

Kredyt na dowolny cel

Kredyt gotówkowy bywa nazywany kredytem na dowolny cel, bowiem pieniądze zwykle można przeznaczyć na sfinansowanie różnego typu wydatków. Bardzo często jest on zaciągany na:

  • remont mieszkania,
  • zakup wycieczki,
  • zakup mebli i sprzętów RTV i AGD,
  • pokrycie kosztów związanych z edukacją dzieci.

Kredyt gotówkowy zazwyczaj jest udzielany na kilka miesięcy, czasami kilka lat, zatem można go spłacić w stosunkowo krótkim czasie, po którym istnieje możliwość zaciągnięcia kolejnego zobowiązania finansowego. Co istotne, choć kredyt nosi nazwę gotówkowego, obecnie pieniądze najczęściej przekazuje się na konto klienta, w formie przelewu.

Kiedy warto zdecydować się na kredyt gotówkowy?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego okazuje się być dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy brakuje środków finansowanych na mniejsze, większe bądź niespodziewane wydatki. Dzięki niemu można zakupić niezbędne produkty lub dokonać płatności za usługi w terminie. Co ważne, kredytów gotówkowych udzielają banki, które są instytucjami zaufania publicznego, w przeciwieństwie na przykład do szybkich pożyczek, których udzielają firmy prywatne. Ze względu na specyfikę działania, nie muszą one ściśle przestrzegać reguł, jakie nakładane są właśnie na banki. Klienci chętniej wybierają kredyty gotówkowe, niż szybkie pożyczki, bowiem znacznie częściej ufają bankom. Decyzja o zaciągnięciu kredytu powinna być podjęta świadomie — choć jest to dostępny dla wielu klientów produkt, to jednak wymaga terminowego spłacania, a raty kredytu nie pozostają bez wpływu na budżet domowy kredytobiorcy. Warto pamiętać, że produkt ten dostępny jest jedynie dla klientów, którzy posiadają, choć minimalną zdolność kredytową, a więc zdaniem banku będą w stanie spłacać zobowiązanie w terminie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO