Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Opowiedz o kosmicznych wakacjach i zgarnij nagrody

poniedziałek, 20 lipca 2020 10:09 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Do 2 października można nadsyłać prace w konkurskie „Moje kosmiczne wakacje” organizowanym przez Polską Agencję Kosmiczną. – Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski, zainteresowanych tematyką związaną z przestrzenią kosmiczną – mówi Agnieszka Gapys, rzecznik prasowy organizatora.

Przygotowane prace powinny dotyczyć wspomnień z wakacji – tych prawdziwych lub wymarzonych, w powiązaniu z szeroko rozumianą tematyką poznawania wszechświata, eksploracji przestrzeni kosmicznej, korzystania z technologii kosmicznych w życiu codziennym. Mogą to być prace literackie, plastyczne, techniczne, muzyczne, a także prezentacje w formie audio lub video.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i kosmiczne gadżety. Najlepsze prace zostaną nagrodzone między innymi książkami o tematyce kosmicznej, mapami nieba oraz voucherami wstępu do najbardziej popularnych w Polsce obiektów zajmujących się tematyką kosmiczną tłumaczy Agnieszka Gapys.

Prace  można wykonywać indywidualnie lub zespołowo (zespół od 2 do 4 dzieci). Wszelkie informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, dostępne są na stronie Polskiej Agencji Kosmicznej.  

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO