Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Szkolenia KPA – jak przygotować się na zmianę przepisów?

czwartek, 23 marca 2023 11:43 / Autor: Radio eM
Szkolenia KPA – jak przygotować się na zmianę przepisów?
Szkolenia KPA – jak przygotować się na zmianę przepisów?
Radio eM
Radio eM

Podczas postępowania administracyjnego urzędnicy nie mają swobody w podejmowaniu czynności czy decyzji – muszą postępować zgodnie z KPA, czyli Kodeksem postępowania administracyjnego. Szkolenia KPA pozwalają odświeżyć wiedzę i przygotować się do planowanych zmian w prawie. W konsekwencji są one nieocenioną pomocą dla pracowników administracji publicznej.

Szkolenia KPA – dlaczego pracownicy administracji publicznej powinni w nich uczestniczyć?

Postępowania przed organami administracji publicznej dotyczą wszystkich – uczestniczącą w nich stroną może być zarówno osoba fizyczna, jak i prawna. Od kompetencji pracowników administracji publicznej zależy sprawność rozpatrywania spraw i to, czy wydawane decyzje lub postanowienia nie będą naruszać aktualnych przepisów. Szkolenia KPA to najprostszy sposób, aby uzupełnić wiedzę. Jak można przeczytać na stronie szkolenia-semper.pl, szkolenia dla pracowników mających do czynienia z KPA na co dzień pozwalają pozostawać na bieżąco z obowiązującym stanem prawnym.

Szkolenie kodeks postępowania administracyjnego – przykładowe grupy pracowników, do których adresowane są szkolenia KPA:

  • pracownicy jednostek publicznych rozpoczynający pracę – którzy chcą uczyć się od praktyków,
  • pracownicy administracji rządowej – którzy wracają do pracy po dłuższej przerwie,
  • pracownicy administracji samorządowej – zainteresowani rozszerzeniem swojej wiedzy z zakresu KPA.

Czego można się dowiedzieć, wybierając szkolenia KPA?

Zakres tematycznych szkoleń z KPA jest obszerny. Wdrożenie pracowników jednostek administracyjnych w zmiany prawne nie jest jedynym zagadnieniem omawianym w czasie prowadzonych zajęć. Dobrym przykładem może być oferta Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER.

Szkolenie kodeks postępowania administracyjnego – przykładowe zagadnienia, jakie mogą być poruszane w czasie szkolenia:

  • redagowanie aktów administracyjnych – to szkolenia z KPA, podczas których uczestnicy pracują m.in. nad zwiększeniem komunikatywności języka w sporządzanych na co dzień pismach,
  • postępowanie odwoławcze – jest to szkolenie z KPA pozwalające zapoznać się m.in. z najnowszym orzecznictwem dotyczącym procedury odwoławczej,
  • odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych – szkolenie KPA, podczas którego omawiane są konsekwencje wynikające z naruszenia dyscypliny finansów publicznych.

Szkolenia KPA – jak przebiegają i kto je prowadzi?

Pracownicy administracji publicznej muszą nie tylko pozostawać na bieżąco ze zmianami w prawie – ich codzienna praca polega na sporządzaniu różnego rodzaju pism oraz wydawaniu decyzji. Stąd też szkolenia KPA często nie mają jedynie formy wykładów – w Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER zajęcia pozwalają rozwinąć swoje umiejętności praktyczne. Wynika to z faktu, że wykłady są uzupełniane ćwiczeniami i studiami przypadków. Taka formuła kursu to jeden z najlepszych sposobów utrwalenia zdobytej wiedzy.

Szkolenie, którego przedmiotem jest Kodeks postępowania administracyjnego, nie może być prowadzone przez laików. Z tego powodu trenerami są eksperci – np. prawnicy, w kręgu zainteresowań których znajduje się KPA i zagadnienia związane z administracją publiczną.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO