Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Twoja firmowa strona zarobi dla Ciebie więcej niż myślisz. Promuj ją w Google! Materiał partnera

czwartek, 06 sierpnia 2020 08:28 / Autor: Radio eM
Radio eM

Internet jako środek komunikacji stanowi rozwiązanie niezwykle wygodne zarówno dla konsumenta, jak i wychodzącego naprzeciw jego potrzebom przedsiębiorcy, toteż dziś niewyobrażany sobie prowadzenia wielu rodzajów działalności będąc w nim nieobecnym. Należy mieć jednak na uwadze, że o pierwszy kontakt z naszą ofertą dużo łatwiej także tam! Jakiś zasięg mogą bowiem mieć nasze konwencjonalne materiały promocyjne?

Wszyscy potencjalni klienci w jednym miejscu. Gdzie? W Google!

Działania promocyjne zdolne zapewnić naszemu przekazowi mu bardzo duży zasięg są niezwykle kosztowne, toteż dla wielu przedsiębiorców pozostają w sferze marzeń. Rozwiejmy je czym prędzej i towcale nie dlatego, że nie uda nam się ich przeprowadzić!

Cóż nam po wielkim zasięgu, jeśli obejmuje on przypadkowych odbiorców? Tylko część z nich będzie miała potrzeby, którym nasza oferta wychodzi naprzeciw. Wielką troską marketingowców stosujących konwencjonalne metody reklamowe jest więc to, by dotrzeć do takich grup docelowych, w których można mieć nadzieję na jak największy ich procent. I to jednak nie gwarantuje sukcesu, bo czy będą oni ich świadomi i zainteresowani ich zaspokojeniem akurat w momencie, gdy zetkną się z naszą reklamą? Właśnie, reklamą, a nie każdy tego typu przekaz traktuje z zaufaniem i zainteresowaniem. Jakie jest z tego wyjście? Dalej zwiększać zasięg, a więc mnożyć i tak już ogromne koszty. Albo po prosu zrobić właściwy użytek z obecności w sieci! Najlepszy na to sposób jest oczywisty od lat, toteż jak zauważają fachowcy z firmy AFTERWEB,

Każdy przedsiębiorca chce, by jego firma znalazła się na szczycie wyszukiwarki Google. Powód jest prosty, uzyskanie najwyższych pozycji to gwarancja prężnego rozwoju każdego biznesu. Pozycjonowanie stron i Google Ads to obecnie najbardziej skuteczne sposoby na dotarcie do klienta. Wydając stosunkowo niewielką kwotę możemy osiągnąć duży zwrot w bardzo krótkim czasie. Internet to niesamowite źródło potencjalnych klientów. Dzięki wyszukiwarce każdy podmiot gospodarczy może rozwinąć biznesowe skrzydła i trafić ze swoimi usługami do potencjalnych odbiorców z całego kraju! Pozycjonowanie? Tylko skuteczne! Myśląc o inwestycji w pozycjonowanie strony internetowej warto stawiać na pewne rozwiązania dające długotrwały efekt. AFTERWEB Wrocław tworzy skuteczne kampanie, które prowadzą do uzyskania wysokich, stabilnych pozycji. Zatrudniając najlepszych specjalistów wypracowaliśmy model pozycjonowania, który gwarantuje wysokie pozycje bez narażania strony klienta na późniejszy szybki spadek. 

źródło: https://afterweb.pl/          

Kluczową rzeczą, o którą musimy zadbać jest znalezienie agencji SEM gwarantującej najwyższą jakość usług. Wspomniany szybki spadek może być rezultatem zbudowania niedostatecznie dobrej bazy linków, która może okazać się nietrwała, ale także aktywności robotów Google, coraz lepiej radzących sobie z wykrywaniem aktywności stosujących tanie metody spamerów. Specjalistów o kompetencjach potwierdzonych stosownym certyfikatem potrzebujemy także do obsługi kampanii Ads, jeśli przeznaczone na nią pieniądze mają być wydane efektywnie.

Pozycjonowanie wymaga dobrego przygotowania całej witryny

Walka o zyskowne pozycje w Google stała się niezwykle złożonym zadaniem.  Toczyć ją zwycięsko można jedynie wówczas, gdy poprzedzone to zostało wikliną analizą słów kluczowych, potrzeb klienta i sytuacji na rynku, a następnie nakreśleniem właściwej strategii. Pamiętaj, że nie oczekujesz od agencji SEM zdobycia wysokich miejsc na dowolne frazy. Muszą być takie, aby gwarantowały dostęp do właściwie wyselekcjonowanych, gotowych na dokonanie zakupu odbiorców!

Dotarcie do nich w SERP, czyli na stronie, na której widnieją wyniki organiczne i reklamy Ads, to jednak tylko część zadania. Jest to jednocześnie powód, dla którego do dobrej optymalizacji Wityny nie wystarczy to, co może nam zasugerować sama wyszukiwarka poprzez Google Search Console. Potrzebna jest praca fachowca, który wie jak zachowuje się i czego oczekuje przeciętny przedstawiciel grupy docelowej, do której zamierzamy docierać. Dzięki temu będzie on potrafił skutecznie zadbać o tzw. UX, czyli user experience, co oznacza taki projekt strony, który sprzyja oczekiwanym przez nas zachowaniom. Może to być przeglądanie oferty, wysłanie zapytania, a także rzecz jasna złożenie zamówienie. To ważne także z punktu widzenia samego pozycjonowania. Obniża bowiem współczynnik odrzuceń strony i pozwala algorytmom wyszukiwarki zidentyfikować ją, jako przydatną użytkownikom. To także przekłada się na lepsze pozycje, a więc konkretne zarobione przez Ciebie pieniądze!

Kiedy można spodziewać się efektów? Wymagają one co najmniej kilku miesięcy prac. Nie zwlekaj więc! 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO