Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

Ekoaktywni

Znów będziemy „ekoaktywni” - działania w ramach projektu "Ekoaktywni - edukacja ekologiczna w województwie świętokrzyskim za pomocą mediów regionalnych" dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Kielcach.

niedziela, 12 maja 2019 13:10 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Już w następnym numerze Tygodnika eM ukaże się pierwszy artykuł z cyklu „Ekoaktywni 2019”. To kolejna edycja naszej inicjatywy wpisującej się w ideę edukacji ekologicznej. Fotowoltaika, walka ze smogiem, ekoturystyka – to tylko niektóre z tematów, jakie będziemy poruszać w ciągu najbliższych miesięcy na antenie Radia eM Kielce w ramach audycji tematycznych oraz w artykułach i dodatkach do naszego tygodnika. Odwiedzą nas ciekawi goście, którzy przybliżą niekiedy bardzo skomplikowane terminy i procesy. Sprawdzimy też w sondach ulicznych, jaki jest stan wiedzy kielczan o sprawach związanych z ekologią. Nie zabraknie również ważnych danych statystycznych i informacji, dzięki którym łatwiejszym stanie się chociażby kontakt z instytucjami odpowiedzialnymi za przyznawanie różnego rodzaju dotacji.

Tradycyjnie już treści przekazywane w ramach audycji i dodatków będą podawane w przystępnej formie. Ich głównym celem jest bowiem poprawa wiedzy w społeczeństwie na temat tego, jak żyć w zgodzie z naturą i co robić, by pomóc środowisku, a nie szkodzić mu. Z doświadczenia wiemy, że poprzednie edycje cieszyły się wśród naszych czytelników i słuchaczy dużym zainteresowaniem i cenili ich wysoką jakość. Postaramy się nie zawieść tych oczekiwań również i w tym roku.

Pierwszym tematem, jaki poruszymy w tegorocznej edycji Ekoaktywnych będzie problem wypalania traw. Naszym gościem będzie brygadier Paweł Ksel, naczelnik Wydziału Operacyjnego w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Wyzej wymienione działania realizowane będą w ramach zadania pod nazwą "Ekoaktywni - edukacja ekologiczna w województwie świętokrzyskim za pomocą mediów regionalnych" na które to zadanie Diecezja Kielcecka - Radio eM Kielce otrzymalo dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gosodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 90 000 zł.

Artykuł został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

logowfosigw

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO