Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w Tygodniu Miłosierdzia

piątek, 21 kwietnia 2023 08:59 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w Tygodniu Miłosierdzia
Biskup Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w Tygodniu Miłosierdzia
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Wszelka solidarność rodząca się z chrześcijańskiej miłości jest godna uznana i pochwały – mówił podczas Mszy Świętej w trakcie Tygodnia Miłosierdzia Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Tydzień Miłosierdzia obchodzimy w Kościele po raz 79. Eucharystia została odprawiona w bazylice katedralnej, przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej. W swojej homilii Pasterz naszej diecezji zwrócił uwagę na istotę chrześcijańskiego miłosierdzia.

– Potrzebna jest nam osobista odpowiedź na pytanie: „Czy sami jesteśmy wdzięczni Bogu, który jest miłością, za dar Jego miłosierdzia, którym obdarowuje nas każdego dnia”. Po to, aby żyć prawdą o miłosierdziu Bożym, trzeba w swoim sercu nosić tę samą miłość, jakiej uczy nas Pan Jezus. „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami Moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”. Nie ważne są okoliczności realizacji naszego chrześcijańskiego powołania. Czasami mogą być bardzo trudne, jak te w czasach apostolski. Apostołowie jednak nie zrezygnowali z powierzonej sobie misji, ale cieszyli się, że stali się godni cierpieć dla imienia Jezusa. Przyjmowali też wszystkie zniewagi i oskarżenia i o dziwo byli pełni radości – tłumaczył Biskup Kielecki i nawiązał do działań Caritas.

– Również i dziś dobroczynność – a wśród niej i Caritas – wystawiona jest na różne oceny. Napływ imigrantów wojennych z Ukrainy jest egzaminem z naszych postaw miłosierdzia. Mamy też świadomość, że świat ludzkich potrzeb duchowych i materialnych jest ogromny. Nie tylko ten daleki, ale może w naszych rodzinach, środowiskach, parafiach i tam gdzie jesteśmy na co dzień. Wszelka solidarność rodząca się z chrześcijańskiej miłości jest godna uznana i pochwały. Caritas wciąż potrzebuje naszych kochających serc, pracowitych rąk, wrażliwego spojrzenia i cierpliwości.

Posłuchaj całej homilii:

Tydzień Miłosierdzia przeżywamy pod hasłem „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO