Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie zaprasza na polsko-ukraiński festyn

czwartek, 07 lipca 2022 17:58 / Autor: Michał Łosiak
Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie zaprasza na polsko-ukraiński festyn
Fot. www.ddn.org.pl
Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie zaprasza na polsko-ukraiński festyn
Fot. www.ddn.org.pl
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w niedzielę, 10 lipca w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie odbędzie się wspólny polsko-ukraiński festyn. W programie znalazło się wspólne śpiewanie, muzyka, grillowanie i pokazy strażackie.

Od samego początku wojny ośrodek w Piekoszowie jest zaangażowany w pomoc.

– Od pierwszych dni wojny Ukraińcy przebywają w naszym ośrodku.  Obecnie to 32 osoby. Chcemy dla nich organizować festyn, który będzie jednocześnie podziękowaniem dla tych, którzy nas wspierali – mówił ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15.

– Zapraszamy do wspólnej zabawy. Będą nam towarzyszyć piosenki ukraińskie, dj-e i zespół B&B.  Nie zabraknie wielu atrakcji, ogniska, grilla i pokazów strażackich. To okazja do integracji polsko-ukraińskiej. Serdecznie zapraszamy – dodał ks. Łukasz Zygmunt.

Oprócz zapewnienia uchodźcom dachu nad głową, piekoszowski ośrodek włączył się – już od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę – w pomoc materialną, prowadząc zbiórkę niezbędnych produktów. Na samą Ukrainę trafiło ponad 25 ton różnego rodzaju artykułów. Wsparcie w dalszym ciągu jest potrzebne.

– W dalszym ciągu prosimy o pomoc, ponieważ w dalszym ciągu przebywają u nas matki z dziećmi. Zachęcam do wsparcia. Mówimy o środkach czystości i długoterminowej żywności – podkreślał nasz rozmówca.

Produkty można przekazywać do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie przy ulicy Czarnowskiej 2a. Szczegóły na https://ddn.org.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO