Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Spotkanie świąteczne Biskupa Kieleckiego z samorządowcami

piątek, 13 stycznia 2023 13:09 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Spotkanie świąteczne Biskupa Kieleckiego z samorządowcami
[FOTO] Spotkanie świąteczne Biskupa Kieleckiego z samorządowcami
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W Kościele Akademickim w Kielcach, biskup Jan Piotrowski spotkał się jak co roku w okresie bożonarodzeniowym, z przedstawicielami władz samorządowych znajdujących się na obszarze diecezji kieleckiej i województwa świętokrzyskiego.

W nabożeństwie Liturgii Słowa sprawowanym przez biskupa Jana Piotrowskiego uczestniczyli licznie zgormadzeni samorządowcy.

– W jakiś sposób jesteście uprzywilejowani, bowiem dzięki mandatowi społecznego zaufania możecie służyć drugiemu człowiekowi. To najbardziej nas humanizuje i zbliża do drugiego człowieka. To wszystko pięknie ukazuje się w słowach Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). Tych najmilejszych jest jeszcze sporo w przestrzeni naszego życia. Także pracy nikomu nie braknie – powiedział Pasterz diecezji kieleckiej.

Posłuchaj całej homilii:

W kościele przy ulicy Wesołej 54 obecny był marszałek Andrzej Bętkowski.

– Cieszę się, że Ordynariusz zgromadził nas tutaj na modlitwę i przekazał życzenia wytrwałości w tej pracy na rzecz drugiego człowieka. Myślę, że dobrze jest się na chwilę zatrzymać, zadumać i poprosić Boga o błogosławieństwo. Dziękujemy także za życzenia dla członków naszych rodzin – mówił marszałek województwa świętokrzyskiego. 

Z kolei Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki cieszy się, że biskup Jan Piotrowski organizuje takie spotkania.

– Są one bardzo istotne, ponieważ pomagają budować wspólnotę. Przy wsparciu biskupa i osób duchownych ma to zupełnie inny wymiar. Co roku chętnie w takich spotkaniach uczestniczę. To okazja, aby zastanowić się nad tym, co się wydarzyło w ubiegłym roku – zauważył.

Wśród uczestników spotkania był także ksiądz Tadeusz Szlachta, wieloletni duszpasterz samorządowców.

– Dobrze, że są podtrzymywane takie spotkania. To jest konieczne, aby tych ludzi uwrażliwiać na sprawy duchowe. Oni są już tak zabiegani troską o to, żeby się ludziom dobrze żyło, że czasem brakuje im czasu na wyciszenie i zebranie myśli – zaznaczał.

W kieleckiej świątyni obecny był także Marek Materek, prezydent Starachowic.

– Takie wydarzenia, podczas których możemy wraz z samorządowcami spokojnie porozmawiać są dla nas wartością dodaną. Codziennie mamy do czynienia z tymi samymi problemami, które musimy rozwiązywać – powiedział.

Damian Sławski, wójt gminy Miedziana Góra bardzo ceni sobie takie spotkania.

– Jest to piękna tradycja. Święta Bożego Narodzenia jednoczą i pokazują, że jesteśmy rodziną. Rodzina samorządowa to grupa osób, których łączy więź. Takie spotkanie służą pomagają nam w jej podtrzymywaniu – mówił.

Diecezja kielecka znajduje się na terenie trzech województw. Dlatego w spotkaniu wzięli udział także samorządowcy z województwa małopolskiego i śląskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO