Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

II Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia

czwartek, 25 sierpnia 2022 10:56 / Autor: Łukasz Czerwiak
II Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia
II Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

28 sierpnia po raz drugi przejdzie pielgrzymka z Łazisk do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii koło Staszowa. Jej organizatorką jest poetka i była policjantka Anna Zielińska–Brudek.

W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia o godzinie 12:30 spod kapliczki w Łaziskach wyruszy II Piesza Pielgrzymka „Drogą Ojców I Matek Do Maryi”.

– Wzruszona atmosferą kieleckiej pieszej pielgrzymki do Częstochowy postanowiłam kultywować tę tradycję w swojej małej ojczyźnie, tam gdzie się urodziłam w Bogorii koło Staszowa. Pójdziemy z modlitwą i śpiewem na ustach z okolicznych wsi pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Wyruszymy, aby za pośrednictwem Matki Bożej Bogoryjskiej prosić o łaski. Każdy pątniczy szlak to lekcja pokory, poznawania siebie i przemyślenia – mówi Anna Zielińska–Brudek, organizatorka pielgrzymki.

Pątnicy będą uczestniczyć w Mszy Świętej dziękczynnej o godzinie 14:00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszania w Bogorii.

– Na tej drodze narodziło się wszystko, co determinuje moje dzisiejsze zachowanie. Po raz kolejny, jak małe dzieci sprzed lat, z radością będziemy szli leśnymi drogami wydeptanymi przez pokolenia na spotkanie z Maryją, by prostować swoje zawiłe ścieżki, zostawić za sobą strach i zło – dodaje.

Na zakończenie pielgrzymki odbędzie się ognisko na placu przy altance w Łaziskach. Prowiant we własnym zakresie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO