Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Kielczanie modlili się za biskupa Czesława Kaczmarka

niedziela, 26 sierpnia 2018 20:24 / Autor: Magdalena Nowak
Kielczanie modlili się za biskupa Czesława Kaczmarka
Kielczanie modlili się za biskupa Czesława Kaczmarka
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

26 sierpnia mija 55 rocznica śmierci księdza biskupa Czesława Kaczmarka. Ordynariusz diecezji kieleckiej pełnił posługę biskupią od 1938 do 1963 roku najtrudniejszych latach okupacji niemieckiej i komunistycznego terroru.

Urodził się 16 kwietnia 1895 roku w Lisewie Małym na Mazowszu. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. 20 sierpnia 1922 r. przyjął święcenia kapłańskie. Oskarżony przez komunistów m.in. o próbę obalenia władz ludowych i poddany brutalnemu śledztwu.

Biskup Jan Piotrowski podczas homilii wspominał męczeńską posługę Biskupa. -Biskup Czesław Kaczmarek rozpoczął swoją pasterską posługę 80 lat temu, aby wkrótce przeżyć okropną noc niemieckiej okupacji. Nienawiść do tego co Boże nigdy nie była nowością, bowiem Pan Jezus ostrzegał swoich uczniów "Jeżeli mnie prześladowali to i was prześladować będą". Prześladowanie kogokolwiek z racji religijnych, rasowych czy kulturowych, jest znakiem degradacji i totalnego upadku moralnego człowieka. Wierne trwanie w prawdzie pomimo prześladowań jest czymś wielkim.-

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO