Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Mikołaj z Caritas

piątek, 09 grudnia 2022 18:39 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Mikołaj z Caritas
Mikołaj z Caritas
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

80 świątecznych paczek trafiło do polskich i ukraińskich dzieci. Spotkanie mikołajkowe dla najmłodszych zorganizowała Caritas Diecezji Kieleckiej.

Wspólne śpiewy, tańce, zabawa oraz prezenty od  Świętego Mikołaja – to wszystko czekało na najmłodszych w Centrum Integracji Społecznej przy ulicy Wesołej 54 w Kielcach.  Jak podkreśla ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor kieleckiej Caritas, spotkanie miało przede wszystkim charakter integracyjny.

– Zaprosiliśmy 50 dzieci z Ukrainy i 30 dzieci z Polski. Chcieliśmy, żeby poczuły one  radość nie tylko z powodu otrzymanych prezentów, ale także ze wspólnej zabawy. Była to również doskonała okazja do tego, by pokazać dzieciom z Ukrainy jak w Polsce wygląda Święty Mikołaj – powiedział kapłan.

To, że cel został osiągnięty potwierdzili sami uczestnicy.

– Bardzo się cieszę, że mogłem tu być i bawić się z innymi. Najbardziej podobał mi się Mikołaj, który tańczył razem z nami – powiedział Michał, chłopiec z Ukrainy. 

W spotkaniu uczestniczyli podopieczni ze świetlicy działającej przy Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy ulicy Wiśniowej oraz dzieci ze świetlicy "U Józefa".

W ramach wydarzenia dla wszystkich uczestników został przygotowany poczęstunek .

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO