Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ostatnie dni, aby zapisać się na Nocną Drogę Krzyżową

czwartek, 02 marca 2023 16:19 / Autor: Łukasz Czerwiak
Ostatnie dni, aby zapisać się na Nocną Drogę Krzyżową
Fot. NDK Kielce
Ostatnie dni, aby zapisać się na Nocną Drogę Krzyżową
Fot. NDK Kielce
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Już po raz ósmy wierni diecezji kieleckiej wyruszą w Nocną Drogę Krzyżową. Zapisać się można już tylko przez sześć dni.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji zaprasza do wyruszenia w 37 kilometrową duchową trasę. W tym roku wierni kroczyć będą pod hasłem „Współpracownicy Prawdy”.

– Warto wziąć udział w NDK, ponieważ jest to dobry czas na wyciszenie się, refleksję oraz spotkanie z Bogiem. Jednocześnie jest to podjęcie pewnego wysiłku, pewne wyrzeczenie, które naprawdę dobrze przeżyte może pozwolić nam na lepsze przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego  – informuje Julia Dybko, prezes KSM-u, która podkreśla również, że oprócz duchowego nastawienia przyda się także…

– Na pewno trzeba się odpowiednio przygotować fizycznie, bo warunki na trasie są różne i idziemy nocą. Myślę jednak, że w NDK,  tak naprawdę każdy może wziąć udział, trzeba tylko chcieć. Przypominamy, że osoby nieletnie potrzebują opiekuna oraz zgody rodzica – dodaje Dybko.

Trasa w porównaniu z ubiegłymi latami nie uległa zmianie, nadal jest wymagająca. Zanim jednak będzie czas na modlitwę w drodze, odbędzie się Eucharystia w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Kielcach – Dąbrowie. Jej początek w piątek, 10 marca o godzinie 20. Później chętni wyruszą na Święty Krzyż. Organizatorzy nie określają jednej godziny zakończenia wędrówki, każdy może iść własnym tempem.

– Dla mnie będzie to już piąta NDK i nie wyobrażam sobie, że mogłabym nie wziąć w niej udziału. Zawsze jest to dla mnie wyjątkowe wydarzenie i wyjątkowy czas. Dzięki niemu mogę się wyciszyć i zebrać myśli. To po prostu mój czas z Bogiem – zachęca organizatorka.

Zapisać się można do środy, 8 marca poprzez formularz na stronie internetowej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO