Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Przejdą w „Marszu dla Życia i Rodziny”

piątek, 02 czerwca 2023 12:50 / Autor: Michał Łosiak
Przejdą w „Marszu dla Życia i Rodziny”
Przejdą w „Marszu dla Życia i Rodziny”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Pod hasłem „Bądź godny imienia ojca! Bądź godna imienia matki!” w najbliższą niedzielę, 4 czerwca, przejdzie w Kielcach „Marsz dla Życia i Rodziny”.

Wydarzenie odbędzie się już po raz dwunasty. Rozpocznie je Msza Święta o godzinie 16 w bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

– Promujemy rodzinę, wartości chrześcijańskich i życia. Tematyka marszu będzie oparta o homilię św. Jana Pawła II w Masłowie. Była ona niezwykle ważna, wymagająca, pouczająca i mocno wskazująca potrzeby, kierunki i niebezpieczeństwa czekające społeczeństwo. Papież podkreślił, że rodzina i małżeństwo to wartości, na których warto budować społeczeństwo – mówi Włodzimierz Rybczyński z Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej.

Po Eucharystii zostanie uformowana kolumna na placu NMP, która po godz. 17 przejdzie ulicą Czerwonego Krzyża, Wesołą, Mickiewicza, Ewangelicką, Sienkiewicza i Staszica. Marsz zatrzyma się przy pięciu stacjach, gdzie przypomniane zostaną wybrane fragmenty słów papieża. Całość zakończy festyn przy muszli koncertowej w Parku Miejskim.

– To nie jest marsz przeciwko czemuś, ale radosna promocja życia i rodziny – podkreśla Tomasz Bogucki.

Nawiązaniem do Ojca Świętego będzie obecność podczas wydarzenia zrekonstruowanego papamobile z pierwszej wizyty św. Jana Pawła II do Polski. O oprawę muzyczną zadba orkiestra dęta z Daleszyc.

– Zapraszam wszystkich kielczan na ten marsz. To święto radości i manifestacja przywiązania do wartości chrześcijańskich i rodzinnych, czyli do tego wszystkiego co jest najważniejsze – wyjaśnia Stanisława Gawlik z Akcji Katolickiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO