Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Biskupi uczczą jubileusz

piątek, 12 czerwca 2020 14:37 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Uroczyste Eucharystie oraz jubileuszowy koncert – tak będą wyglądały obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, które rozpoczną się już 14 czerwca w Krakowie.

W niedzielę o godzinie 16 polscy biskupi odprawią uroczystą Mszę Świętą w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie. Homilię wygłosi kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni osobisty sekretarz Papieża Polaka.

Również tego dnia o godzinie 19 rozpocznie się jubileuszowy koncert, podczas którego wystąpią muzycy Vienna Morphing Orchestra pod dyrekcją Tomasza Wabnica, a także soliści: Andreas Scholl, Sarah Traubel oraz Ory Schneor. W programie koncertu zaplanowano m.in. utwory Mozarta, Bacha, Händla i Pergolesiego.

Następnego dnia biskupi udadzą się do Sanktuarium Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby oddać cześć Matce Bożej Płaczącej i pobłogosławić aulę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. O godzinie 10 w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach zaplanowano Najświętszą Ofiarę, której przewodniczył będzie arcybiskup Stanisław Gądecki.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO