Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Sukces Julii na konkursie biblijnym. Uczennica „Śniadka” trzecia w Polsce

wtorek, 06 czerwca 2023 18:12 / Autor: Michał Łosiak
Sukces Julii na konkursie biblijnym. Uczennica „Śniadka” trzecia w Polsce
Sukces Julii na konkursie biblijnym. Uczennica „Śniadka” trzecia w Polsce
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Julia Sędek z II LO w Kielcach zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. W nagrodę laureatka pojedzie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Finał odbywał się od 5 do 6 czerwca w Niepokalanowie. Udział w nim wzięło ponad 120 osób z całej Polski. Wśród nich Julia, która zakwalifikowała się do finału po etapie szkolnym i diecezjalnym.

– Rywalizacja w Niepokalanowie rozpoczęła się od części pisemnej. Walka była zacięta do końca. W części ustnej zdecydowała dogrywka – pytanie za pytanie. Ostatecznie naszej uczennicy udało się znaleźć na podium – mówił ks. Jacek Malewski, katecheta z II LO.

W tym roku tematem była Księga Powtórzonego Prawa i List do Hebrajczyków. Organizatorzy zapewnili atrakcyjne nagrody, w tym indeksy na wiele kierunków oraz pielgrzymkę do Ziemi Świętej. 

–  Zupełnie nie spodziewałam się takiego wyniku. To było dla mnie całkowite zaskoczenie. Porządnie za naukę wzięłam się dopiero dwa tygodnie przed etapem szkolnym. Starałam się to jednak robić systematycznie. Jestem bardzo szczęśliwa. Warto czytać Pismo Święte. Oczywiście nie tylko w ramach przygotowań do konkursu, ale możemy z niego wynieść wiele wskazówek do życia – tłumaczyła Julia Sędek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO