Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Tym razem „O Słońcu”. Spotkanie Akademii Wiara-Kultura-Nauka

czwartek, 26 stycznia 2023 12:11 / Autor: Łukasz Czerwiak
Tym razem „O Słońcu”. Spotkanie Akademii Wiara-Kultura-Nauka
Tym razem „O Słońcu”. Spotkanie Akademii Wiara-Kultura-Nauka
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Dzisiaj, 26 stycznia kolejne spotkanie w ramach cyklu Akademia Wiara-Kultura-Nauka. Tym razem temat spotkana będzie nawiązanie do wystawy prezentowanej w kieleckim Muzeum Diecezjalnym.

Jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, w  Muzeum Diecezjalnym w Kielcach prezentowana jest ekspozycja „Sol Invictus", czyli Chrystus – Słońce Niezwyciężone. Będzie ona gościła w kieleckim muzeum do końca stycznia. Przypominamy o niej nie bez powodu, ponieważ temat wystawy był inspiracją do ustalenia zagadnień kolejnego spotkania z cyklu Akademia Wiara-Kultura-Nauka.

– O tym, czym jest słońce, jak powstało, jakie procesy się w nim odbywają i jaki ma wpływ na nasze życie na Ziemi – te tematy poruszy Robert Szaj. Jest on popularyzatorem astronomii, właścicielem prywatnego obserwatorium astronomicznego w Truszczynach oraz dyrektorem TVP Nauka. Po prelekcji tradycyjnie odbędzie się dyskusja z udziałem publiczności. Przypominam, że każdy będzie mógł zadać prelegentowi pytanie lub podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Serdecznie zapraszamy – informuje Kinga Reczka kierownik projektu.

Początek spotkania, które odbędzie się w auli w kurii diecezjalnej już o godzinie 17. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Przed wykładem można zwiedzić aktualną wystawę Muzeum Diecezjalnego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO