Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ulicami Masłowa przeszła Droga Krzyżowa

sobota, 01 kwietnia 2023 09:27 / Autor: Łukasz Czerwiak
Ulicami Masłowa przeszła Droga Krzyżowa
Fot. Fb Gmina Masłów
Ulicami Masłowa przeszła Droga Krzyżowa
Fot. Fb Gmina Masłów
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Biskup Marian Florczyk przewodniczył Eucharystii w kościele parafialnym w Masłowie. Po liturgii wyruszył z wiernymi w Drogę Krzyżową.

2 kwietnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę narodzin dla nieba świętego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji dwa dni wcześniej ulicami Masłowa przeszła tradycyjna Droga Krzyżowa przed pomnik upamiętniający wizytę Ojca Świętego. Przed nabożeństwem odprawiona została Msza Święta, w trakcie której biskup Marian Florczyk wygłosił homilię.

– Dnia drugiego kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 obwieszczono, że Jan Paweł II odszedł do Pana. Chyba nigdy świat nie zalał się łzami tak jak wówczas. Pełni smutku ludzie gromadzili się na placach i w kościołach. Zamykano restauracje, odwoływano koncerty, a przecież była to sobota – mówił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

– Mając na uwadze to, co się dzieje teraz w Polsce i to tylko w naszym kraju, przypomnę pierwsze czytanie, w którym słyszeliśmy o proroku Jeremiaszu zapowiadającym smutną przyszłość. Jest w tej historii podobieństwo do naszego narodu i św. Jana Pawła II. Słyszeliśmy słowa ubolewania proroka, wobec którego ludzie wypowiadali oszczerstwa i wspólnie knuli przeciw niemu. Jakże uderzające podobieństwa w historii człowieka, który żył siedem wieków przed Jezusem możemy zobaczyć aktualną sytuację w naszym kraju – dodał biskup Florczyk.

Posłuchaj całej homilii:

Po Eucharystii wierni wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami Masłowa. Zakończyła się ona przy pomniku św. Jana Pawła II na masłowskim lotnisku.

W organizację wydarzenia włączyły się: zespoły działające przy Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach, masłowska schola, harcerze oraz strażacy ochotnicy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO