Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Dzień kultury ukraińskiej w WDK

czwartek, 15 września 2022 15:13 / Autor: Łukasz Czerwiak
Dzień kultury ukraińskiej w WDK
Dzień kultury ukraińskiej w WDK
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

17 września w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się wydarzenie „Na zielonej Ukrainie”. Do Kielc przyjadą wokalistki, które reprezentowały Ukrainę w ostatniej edycji Eurowizji Junior oraz wernisaż wystawy „Oblicza Wojny" autorstwa fotografki z Ukrainy Adriany Dovhy.

Wydarzenie o godzinie 16:00 rozpocznie konferencja historyczna „Polska-Ukraina. Dziedzictwo I Rzeczypospolitej i wspólna przyszłość w Europie". Imprezie będą towarzyszyć wystawy, których prezentacja odbędzie się w „Galerii u Strasza”. Zaś sam koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.

– Podczas koncertu wystąpią: zespół TaRuta z Tarnopola, Anastasiya Voytyuk, Max Kononow, wokalistki reprezentujące Ukrainę podczas Eurowizji Junior: Sofia Iwańko, Darina Krasnowecka i Olena Usenko. Na naszej scenie zaprezentuje się także Marek Werens z Końskich - autor piosenki „Chwała Ukrainie”. Koncert poprzedzi o godzinie 17:00 otwartacie wystawa zatytułowana „Plakat fotograficzny", czyli zbiór prac Marka. Natomiast w „Galerii u Strasza" odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Oblicza wojny". Autorką zdjęć jest Adriana Dovha z Lwowa. – informuje Edyta Ruszkowska z działu Dział Promocji i Marketingu WDK.

W trakcie całej imprezy będzie trwała zbiórka pieniędzy i darów, które zostaną przekazane do Domu Dziecka w Tarnopolu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO