Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Kargul i Pawlak będą promować województwo świętokrzyskie

poniedziałek, 29 maja 2023 18:46 / Autor: Łukasz Czerwiak
Kargul i Pawlak będą promować województwo świętokrzyskie
Kargul i Pawlak będą promować województwo świętokrzyskie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W Parku Etnograficznym w Tokarni powstaje film „Sami swoi. Początek”. Urząd Marszałkowski wsparł tę produkcję finansowo.

Na to zadanie zostało przeznaczone pół miliona złotych.

– W porozumienie są zawarte pewne warunki. Te pieniądze może nie są jakieś powalające, ale mamy nadzieję, że Tokarnia stanie się drugim Lubomierzem. U nas młodzi Kargul i Pawlak rozpoczynają swój żywot – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

– Pierwsze spotkanie z producentem Mikołajem Fajksem przekonało mnie to, że to jest fantastyczny projekt. Znam dobrze wszystkie części „Samych swoich”, a do tego tak wspaniały Artur Żmijewski. Myślę, że to świetna promocja dla nas – dodaje wicemarszałek Renata Janik.

W rolę młodego Pawlaka wciela się Adam Bobik, a „po drugiej stronie płota” gra Karol Dziuba. W filmie zobaczymy także m.in. Annę Dymną, Paulinę Gałązkę, Zbigniewa Zamachowskiego czy Janusza Chabiora. Nad całą ekipą czuwa Artur Żmijewski. Jak zapewnia w tej produkcji będzie tylko reżyserem.

– Trzeba zaznaczyć, że od kilku lat jest związany z województwem świętokrzyskim, może trochę z innym miastem niż Kielce. W tej produkcji znajduje się tylko po drugiej stronie kamery, ale to nie jest mi obce. Jakby tak wszystko zsumować to wyszło by 18 lat – zaznacza reżyser.

Premiera zaplanowana jest na listopad tego roku. Więcej szczegółów wkrótce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO