Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

KCK kusi propozycjami

wtorek, 24 stycznia 2017 15:39 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
KCK kusi propozycjami
KCK kusi propozycjami
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Spotkania z muzyką i teatrem proponuje w tym tygodniu Kieleckie Centrum Kultury. W ten czwartek o godzinie 19 na małej scenie zaśpiewa Ilona Sojda, znana z występów w inscenizacjach Sceny Autorskiej Studio. Artystka zaprezentuje piosenki ze swojej nowej płyty pt. „Śnił mi się raj”. 

Płyta Ilony Sojdy to solowy debiut artystki pochodzącej z Kielc. Na krążku znajduje się 11 utworów z czego zdecydowaną większość, bo aż 10, napisał Marek Tercz, szef Sceny Autorskiej Studio. 

Z kolei w piątek, również o godzinie 19 na małej scenie aktor kieleckiego teatru dramatycznego Krzysztof Grabowski wystąpi w monodramie „Patryk K” na podstawie prozy Jerzego Pilcha. 

- To znany i wielokrotnie nagradzany monodram, który powstał na podstawie tekstów Jerzego Pilcha. Będziemy mogli zobaczyć obraz współczesnego Polaka z jego tajemnicami, nerwicami, głoszącego hasło, że „Polska jest piłkarską potęgą”. Cały bagaż polskości został w sposób dowcipny i ciekawy został zawarty w tej inscenizacji - mówi Robert Wieczorek z impresariatu KCKu.

A w przyszły poniedziałek o godzinie 18 na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury usłyszymy kolędy i pastorałki rozpisane na chór, kwartet smyczkowy i zespół muzyczny. Z repertuarem łączącym tradycje i nowoczesność wystąpi Piotr Sitkowski. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO