Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Muzycy z African Music School zagrają w Kielcach i Zagnańsku

wtorek, 31 sierpnia 2021 11:23 / Autor: Wojciech Dudkowski
Muzycy z African Music School zagrają w Kielcach i Zagnańsku
Muzycy z African Music School zagrają w Kielcach i Zagnańsku
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W sobotę, 4 września, w Pałacyku Zielińskiego i w niedzielę, 5 września, przed kościołem świętej Rozalii i świętego Marcina wystąpią uczniowie African Music School – szkoły muzycznej założonej przez polskiego misjonarza Benedykta Pączkę. Usłyszymy muzykę jazzową oraz polskie i afrykańskie rytmy. Będzie też okazja, aby wesprzeć budowę nowej siedziby szkoły.

- Ojciec Benedykt, wyjeżdżając na misje do Republiki Środkowej Afryki ogarniętej wojną w 2013 roku, wpadł na pomysł, aby dzieciom, zamiast karabinów, dać do ręki gitary. Zaczął propagować wśród nich muzykę i tak powstała piękna inicjatywa szkoły muzycznej – mówi ks. Andrzej Drapała, proboszcz parafii świętej Rozalii i świętego Marcina w Zagnańsku.

- Szkoła muzyczna zachęca młodych ludzi do tego, żeby nie brali broni, ale instrumenty. Szkoła rozwija się w aspekcie pokoju, którego u nas brakuje. Nasz pobyt w Polsce ma trzy cele – po pierwsze chcemy bardziej wykształcić trzech chłopców, którzy będą tu grali. Chcemy też pokazać im, że mają swój poziom. Będziemy też prosić o wsparcie na wybudowanie budynku szkoły – mówi ojciec Benedykt Pączka.

W programie koncertów będzie muzyka jazzowa, polska, ale przede wszystkim afrykańskie rytmy. Odbędą się one w sobotę 4 września o godzinie 18:30 w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach (bilet-cegiełka 10 zł) i w niedzielę 5 września o godzinie 17:00 przed kościołem świętej Rozalii i świętego Marcina w Zagnańsku.

- Warto przyjść, by spotkać się z wartościowymi ludźmi, posłuchać muzyki – nasza obecność jest też wartościowa dla tych młodych ludzi, by widzieli, że ich praca i nauka ma sens. Będziemy mogli także wesprzeć kwestę na rzecz budowy szkoły – zachęca ks. Andrzej Drapała.

Nowy budynek szkoły będzie składał się z sali koncertowej, studia nagrań, 10 klas lekcyjnych, biblioteki, kuchni i jadalni oraz 5 pokoi mieszkalnych dla nauczycieli. Jego całkowity koszt to 4 miliony złotych.

Chętni mogą wpłacać pieniądze na konto Fundacja DZIECI AFRYKI: 40 2490 0005 0000 4600 6080 2410, w tytule należy wpisać " SA1 Darowizna Szkoła Muzyczna".

Każdy, kto wyśle pieniądze, otrzyma w podziękowaniu piosenkę zaśpiewaną przez uczniów szkoły.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.africanmusicschool.com/pl

AMS plakat A4 skonwertowany 1 724x1024

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO