Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Podróże po Włoszech Artemizją Gentileschi

wtorek, 18 czerwca 2024 10:55 / Autor: Michał Łosiak
Podróże po Włoszech Artemizją Gentileschi
Podróże po Włoszech Artemizją Gentileschi
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Do Rzymu, Toskanii, Wenecji i Neapolu będą mogli przenieść się czytelnicy za sprawą najnowszej książki „Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi” , która ukazała się nakładem Wydawnictwa „Jedność”. Autorem niezwykłej pracy jest ks. prof. Witold Kawecki.

Kapłan  zabiera swoich czytelników do Italii. Przewodnikiem po Półwyspie Apenińskim jest Artemizja Gentileschi, włoska malarka z okresu wczesnego baroku.

– Działała w czasach, gdy kobiety nie mogły zajmować się malarstwem, które uchodziło za rzemiosło przeznaczone dla mężczyzn. Urodziła się w Rzymie i utorowała drogę dla kobiet w życiu społecznym i artystycznym. Jako pierwsza weszła do akademii sztuki i zarabiała na swojej działalności – tłumaczył ks. prof. Witold Kawecki.

Malarka wiele podróżowała. Układ książki nawiązuje do jej okresów życia.

– Zaczynamy od Rzymu, potem jesteśmy w Toskanii. Następnie wracamy do Rzymu i jedziemy do Wenecji na trzy lata. Później udajemy się na południe do Neapolu. Tam Artemizja ma warsztat i tam również umiera – wyjaśniał ks. prof. Witold Kawecki.

Książka liczy ponad 500 stron. Ma wyjątkową oprawę, a w środku znajdziemy wspaniałe zdjęcia obrazów, włoskich miast i krajobrazów.

Posłuchaj rozmowy o książce „Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi”:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO