Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Teatr im. Żeromskiego wyjeżdża na Festiwal do Gdyni

czwartek, 18 kwietnia 2019 14:37 / Autor: Beata Kwieczko
Teatr im. Żeromskiego wyjeżdża na Festiwal do Gdyni
Teatr im. Żeromskiego wyjeżdża na Festiwal do Gdyni
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

„Widnokrąg” zrealizowany na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego w adaptacji Radosława Paczochy i w reżyserii Michała Kotańskiego został zakwalifikowany do 14. edycji Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port Gdyni. Spektakl będzie zaprezentowany w strefie konkursowej 25 maja.

Premiera „Widnokręgu” odbyła się 6 stycznia w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, równo 140 lat od inauguracji działalności kieleckiej sceny dramatycznej. Spektakl jest przykładem teatru epickiego, opowieścią o pamięci, która kształtuje naszą tożsamość.

W ubiegłym roku podczas Festiwalu Teatr prezentował „Ciemności…” Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki. Nagrodę główną dla twórców spektaklu odbierał zespół pod przewodnictwem Jolanty Janiczak i Wiktora Rubina za „Carycę Katarzynę” w 2014 roku.

Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni jest jedną z najważniejszych imprez teatralnych. Podczas przeglądu prezentowane są najciekawsze spektakle, które opierają się na polskiej literaturze współczesnej. Festiwal jest panoramą współczesnego teatru, problematyki, którą aktualnie podejmuje. W czasie wydarzenia przyznawana jest Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna dla najlepszej sztuki przeznaczonej na scenę dramatyczną napisanej po polsku przez żyjącego autora.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO