Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Trwa Plebiscyt „O Dziką Róże”

czwartek, 30 czerwca 2022 12:35 / Autor: Łukasz Czerwiak
Trwa Plebiscyt „O Dziką Róże”
Trwa Plebiscyt „O Dziką Róże”
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W kieleckim Teatrze im. Stefana Żeromskiego trwa finał jubileuszowego Plebiscytu Publiczności „O Dziką Róże”. Wczoraj widzowie mogli obejrzeć spektakl „Zaraza”.

29 czerwca w Teatrze im. Stefana Żeromskiego kolejny raz wystawiono przedstawienie „Zaraza”. Reżyserka Una Thorleifsdottir sięgnęła po współczesną adaptację Neila Bartletta, najbardziej znanego utworu o zarazie – „Dżumy” Alberta Camusa.

- Na pewno istotnym elementem jest to, że jesteśmy świeżo po okresie albo w trakcie, kiedy zetknęliśmy się z pandemią. Wiązało się to z nietypowym odcięciem. Bardzo mi się podobało wielowątkowość oraz spojrzenie na sprawę od wewnątrz i od zewnątrz. Spojrzenie za razem bardzo ogólne, ale też indywidualne. Gra aktorska doskonała, scenariusz fantastyczny. Ja jestem zachwycona tym spektaklem - mówiła Maria.

- Ten spektakl przypomniał mi chwilę, które były niedawno. Każdy z nas przeżył zamknięcie, kwarantannę. Nie mogliśmy się spotkać z bliskimi nawet w święta. Teraz, gdy o tym mówię to mam ciarki, ponieważ wszyscy znamy osoby, które kogoś straciły w tym czasie – taką refleksją po przedstawieniu podzielił się Przemysław.  

Rozstrzygnięcie plebiscytu w najbliższą niedzielę, 3 lipca o godzinie 18:00. A przez najbliższe trzy dni będzie można obejrzeć inne spektakle, które biorą udział w konkursie:

30 czerwca godziny 17:00 oraz 19:30 sztuka „Prezent urodzinowy” reż. Jerzy Bończak;

1 lipca godzina 19:00 sztuka „Król Mięsopust” reż. Jerzy Bończak, Michał Kotański;

2 lipca godziny 16:00 oraz 20:00 sztuka „Ale z naszymi umarłymi” reż. Marcin Liber.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO