Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Wyświetlili „Chce się żyć” z audiodeskrypcją i PJM

wtorek, 16 maja 2023 18:29 / Autor: Łukasz Czerwiak
Wyświetlili „Chce się żyć” z audiodeskrypcją i PJM
Wyświetlili „Chce się żyć” z audiodeskrypcją i PJM
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbyła się projekcja filmu pt. „Chce się żyć”. Osoby z niepełnosprawnością wzroku i słuchu poznały historię Mateusza ciepiącego na porażenie mózgowe.

Wydarzenie odbyło się w ramach zadania „Nic nie stoi na przeszkodzie”, które realizowany jest dzięki projektowi „Kultura bez barier”.   

– Takie propozycje kulturalne są konieczne. Patrząc na rozwój tego projektu, to widać wyraźnie, że coraz więcej osób, do których go kierujemy nas odwiedza. Ludzie tego potrzebują, bo przecież kultura to emocje, a każdy z nas ich pragnie – opowiada Agnieszka Kozłowska–Piasta z Kieleckiego Centrum Kultury, koordynatorka projektu.

Film był tłumaczony dla osób z niepełnosprawnością słuchu na Polski Język Migowy, z kolei dla osób z niepełnosprawnością wzroku pojawiła się audiodeskrypcja.   

Za tydzień, we wtorek, 23 maja kolejna taka projekcja w ramach tego projektu. Tym razem KCK zaproponuje film „Boisko Bezdomnych”. Rezerwacje miejsc pod numerem telefonu 888 412 356 lub e-mail agnieszka.kozlowska@kck.com.pl.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO