Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
Ruch w obu kierunkach wraca na Seminaryjską i Żeromskiego
autor
Maciej Piętka
2025.09.09 09:25

W weekend (12–13 września), w godzinach nocnych, drogowcy przywrócą stałą organizację ruchu na ulicach Seminaryjskiej i Żeromskiego. Choć na miejscu wciąż będą prowadzone drobne prace remontowe, to kierowcy znów będą mogli korzystać z jezdni w obu kierunkach.

Przypomnijmy, że remonty na obu arteriach trwały od dłuższego czasu i szczególnie w godzinach szczytu powodowały duże korki. Teraz utrudnienia mają zniknąć.

– Na ulicy Żeromskiego ruch w obu kierunkach zostanie przywrócony na odcinku od skrzyżowania z Seminaryjską do skrzyżowania z Zagórską. Stanie się to już w piątek, 12 września, po godzinie 22. Natomiast na ulicy Seminaryjskiej ruch powróci od skrzyżowania z Wesołą do skrzyżowania z Tarnowską. Na fragmencie w pobliżu ulicy Jana Pawła II przez pewien czas wciąż będzie funkcjonować rondo – informuje Marcin Januchta, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

W ramach inwestycji drogowcy skupili się przede wszystkim na wymianie zniszczonej nawierzchni. Przy południowej jezdni ul. Seminaryjskiej (na odcinku między Śniadeckich a Słowackiego) powstała nowa wiata przystankowa, a w okolicy wybudowano także ścieżkę rowerową.

Przebudowa ul. Żeromskiego i Seminaryjskiej jest częścią większego projektu obejmującego modernizację 13 ulic w Śródmieściu Kielc. Zakończenie prac zaplanowano na 25 września.

NAJNOWSZE

OSTATNIA AKTUALIZACJA

95
6,42
98
6,69
ON
6,75
LPG
3,44
BP
al. Księdza Jerzego Popiełuszki 9, Kielce

CENY PALIW

SPRAWDŹ CENY AKTUALIZUJ

CZYTAJ DALEJ