Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Anielskie skrzydła w Kielcach? Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel

piątek, 22 października 2021 20:23 / Autor: Weronika Kępa
Anielskie skrzydła w Kielcach? Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel
Anielskie skrzydła w Kielcach? Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Ma je Warszawa, mają Suwałki, chcą mieć też Kielce! Mowa o anielskich skrzydłach w formie muralu. Trwa zbiórka pieniędzy na stworzenie malowidła.

Sztukę uliczną „The Global Angel Wings Project” zapoczątkowała amerykańska artystka Colette Miller. Jej pomysł szybko stał się sławny na całym świecie. Anielskie skrzydła obecnie zdobią m.in. ściany budynków w Meksyku, Francji, Australii, ale również w Polsce.

Na pomysł stworzenia muralu w stolicy regionu świętokrzyskiego wpadły kobiety z Fundacji Mama w mieście Kielce.

„Skrzydła dodają mocy, uskrzydlają i pokazują samo dobro, mural ma być również swego rodzaju hołdem dla mam i symbolem tego, jak ważne są dla swoich dzieci, jak ogromne znaczenie pełnią w ich życiu”, czytamy na stronie zrzutka.pl.

Oprócz dużych, anielskich skrzydeł, mamy chciałyby również stworzyć mniejsze, motyle skrzydełka dla maluchów. Malowidła miałaby ubarwić halę widowiskowo-sportową zlokalizowaną przy ulicy Żytniej na co już zgodził się dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Całość została wyceniona na dwa tysiące. Póki co kielczanie wpłacili na ten cel 370 złotych. Inicjatywę można wesprzeć pod linkiem: https://zrzutka.pl/upjtv3

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO