Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Budżet Obywatelski 2019. Wkrótce ruszą najważniejsze inwestycje

piątek, 07 sierpnia 2020 09:25 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Miasto rozpoczyna inwestycje wybrane w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Do najważniejszych należy budowa boisk piłkarskich przy Szkołach Podstawowych nr 9 i 25.

W przypadku tej pierwszej inwestycji zakończyło się zgłaszanie ofert przez wykonawców i w tym momencie są one analizowane przez biura inwestycji kieleckiego ratusza. Prace mają zakończyć się do grudnia tego roku. Z kolei kompleks sportowy przy szkole nr 25 ma już wykonawcę. Udało się też zaoszczędzić blisko 300 tys. zł.

- Budowa na Ślichowicach nazwana jest w budżecie boiskiem, ale mówimy tu o naprawdę dużym kompleksie sportowym. Oprócz boiska zostanie też zmieniona cała infrastruktura, w tym monitoring i oświetlenie - mówi rzecznik ratusza, Tomasz Porębski. Całość ma być oddana do listopada.

Ostatni z dużych projektów zakłada wykonanie oświetlenia przy ścieżce zlokalizowanej w dolnej części Parku im. Adolfa Dygasińskiego. W tym przypadku Miejski Zarząd Dróg również wybrał już najkorzystniejszą ofertę. Termin zakończenia prac wyznaczono na 16 października tego roku.

Na etapie realizacji są również niektóre z małych inwestycji. We wrześniu zakończy się budowa placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 18 na Malikowie oraz siłowni zewnętrznej przy 3 LO im. C.K. Norwida. Natomiast do 5 października zmodernizowany zostanie teren przy Przedszkolu Samorządowym nr 22.

Ubiegłoroczny budżet obywatelski został zwiększony do siedmiu milionów złotych. Wprowadzono także nową kategorię, tzw. projekty miękkie, czyli np. koncerty, wydarzenia sportowe czy inicjatywy proekologiczne. Do realizacji w 2020 roku wybrano trzy duże inwestycje, 16 małych i 32 działania miękkie.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO