Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Co znajduje się w beczkach znalezionych na ulicy Ogrodowej?

środa, 08 stycznia 2020 13:00 / Autor: Aleksandra Rękas
Co znajduje się w beczkach znalezionych na ulicy Ogrodowej?
Co znajduje się w beczkach znalezionych na ulicy Ogrodowej?
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczoraj wieczorem do funkcjonariuszy policji dotarła informacja o plastikowych pojemnikach, które znajdowały się na terenie jednej z posesji na ulicy Ogrodowej. Dwadzieścia dwie beczki zostały znalezione przez strażników miejskich, teraz ich zwartość bada policja.

Jak informuje sierżant sztabowy Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, pojemniki znajdowały się w zaroślach na działce, należącej do 61-latka.

- Właściciel tego terenu poinformował, że ktoś pozostawił na jego działce  beczki, ale nie wiedział co w nich jest i nie zgłosił tego faktu żadnym służbom. Policjanci zabezpieczyli pojemniki, pobrali próbki do badań laboratoryjnych, które dokładnie wskażą co znajduje się w środku. Sprawdzamy czy te substancje mogły być szkodliwe dla ludzi bądź środowiska – wyjaśnia sierżant Macek.

Opakowania były szczelnie zamknięte, nie było na nich oznaczeń mogących sugerować niebezpieczną zawartość. Wstępne informacje wskazują, że najprawdopodobniej substancje będące w środku nie są szkodliwe dla otoczenia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO