Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Do której godziny będziemy mogli zrobić zakupy w Wigilię?

środa, 22 grudnia 2021 09:33 / Autor: Wojciech Dudkowski
Do której godziny będziemy mogli zrobić zakupy w Wigilię?
Do której godziny będziemy mogli zrobić zakupy w Wigilię?
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Poranek 24 grudnia to czas przygotowań do wieczerzy wigilijnej. Niekiedy jednak w ostatniej chwili przypomina nam się, że o czymś zapomnieliśmy i musimy biec do sklepu. Do której godziny będą one czynne?

Według polskiego prawa, zarówno handel, jak i praca z nim związana, w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Wielką Sobotę jest zakazany od godziny 14. Większość sklepów jednak będzie czynna nieco krócej.

Galeria Echo czynna będzie od 9 do 13, natomiast znajdująca się tam siłownia Zdrofit – od 6 do 14. Nieczynne będzie kino i kręgielnia.

W Galerii Korona większość sklepów również będzie czynne od 9 do 13. Market Carrefour pozostanie czynny pół godziny dłużej, na siłowni Zdrofit poćwiczymy  do 14, do 16 otwarta będzie restauracja Sushi Master. Tego dnia całkowicie zamknięta będzie pizzeria Tutti Santi.

W marketach spożywczych Lidl, Biedronka, Netto, Aldi, Stokrotka i Kaufland zakupy zrobimy od 6 rano, Auchan czynny będzie od 7:30. Wymienione sklepy zakończą pracę o 13.

Nieco dłużej, bo do 14 otwarte będą sklepy Żabka i Lewiatan.

24 grudnia nie będziemy mogli załatwić także większości spraw urzędowych – zarówno w Urzędzie Miasta w Kielcach, Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Marszałkowskim będzie to dzień wolny w zamian za przypadający w sobotę pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO