Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Do Zakopanego śladami Stefana Żeromskiego. Zapisz się na rajd

wtorek, 19 lipca 2022 11:41 / Autor: Michał Łosiak
Do Zakopanego śladami Stefana Żeromskiego. Zapisz się na rajd
Fot. Beata Kwieczko
Do Zakopanego śladami Stefana Żeromskiego. Zapisz się na rajd
Fot. Beata Kwieczko
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwają zapisy na „Rajd Imieninowy Śladami Stefana Żeromskiego” organizowany przez Muzeum Lat Szkolnych pisarza. W tym roku uczestnicy odwiedzą Zakopane – miasto związane z biografią pisarza.

Wyjazd zaplanowano na 27 sierpnia o godzinie 6.30. Po przyjeździe do Zakopanego w programie znalazła się wizyta w Muzeum Stylu Zakopiańskiego oraz Chałupie Gąsieniców Sobczaków.  Później, uczestnicy udadzą się na cmentarz na Pęksowym Brzyzku i na spacer szlakiem stylu zakopiańskiego. Kolejnego dnia przewidziano zwiedzanie muzeum poświęconego Janowi Kasprowiczowi oraz spacer śladami Stefana Żeromskiego. Powrót do Kielc zaplanowano na godzinę 21.

– To nie będzie typowa wycieczka do Zakopanego. Zwrócimy uwagę na styl zakopiański, ale również pochylimy się nad samym Żeromskim i jego życiem. To miasto zajmuje szczególne miejsce w jego biografii. Warto przypomnieć chociażby, że w 1918 roku został on prezydentem Rzeczpospolitej Zakopiańskiej. Zobaczymy w jakich miejscach bywał pisarz i jakie znaczenie dla polskiej kultury miało samo Zakopane – mówi Paulina Bies z Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego.

Zapisać się na rajd można osobiście w siedzibie muzeum lub telefonicznie: 41 344 57 92 do końca lipca. Później, od 1 do 19 sierpnia, należy zakupić bilet w cenie 350 złotych i wypełnić specjalny formularz.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO