Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dziesięć ulic w dwa lata – radni przyjęli program przebudowy dróg

czwartek, 09 czerwca 2022 19:53 / Autor: Weronika Kępa
Dziesięć ulic w dwa lata – radni przyjęli program przebudowy dróg
Dziesięć ulic w dwa lata – radni przyjęli program przebudowy dróg
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Odcinek Krakowskiej, Warszawskiej, Massalskiego, Szczecińskiej, Hipotecznej, Lecha, Kryształowej, Bohaterów Warszawy i Wojewódzkiej – to właśnie te ulice zostaną wyremontowane w ciągu najbliższych dwóch lat metodą nakładkową. W sumie będzie to niespełna sześć kilometrów.

Podczas dzisiejszej (9 czerwca) radni jednogłośnie przyjęli program przebudowy nawierzchni kieleckich ulic na lata 2023-2024. Nie obyło się jednak bez dyskusji.

– Ta uchwała to nieśmieszny żart w stosunku do mieszkańców. Program obejmuje pięć i pół kilometra nawierzchni na dwa lata. W Kielcach mamy w sumie ponad trzysta kilometrów jezdni. Oczywiście, projekt jest potrzebny, ale w stosunku do potrzeb, które mamy to jest prawie nic – zaznaczył radny Marcin Stępniewski.

Innego zdania była wiceprzewodnicząca Katarzyna Czech-Kruczek. - Włożyliśmy mnóstwo pracy w to, żeby stan ulic w Kielcach w końcu się poprawił. Dowodem jest między innymi ta uchwała. Mamy jeszcze dużo do zrobienia, ale ten krok cieszy. Mam nadzieję, że wszystko ruszy z kopyta – mówiła.

– Ten katalog jest ubogi, a potrzeby są ogromne. Mimo wszystko, bardzo dobrze, że pojawiła się taka inicjatywa. To mały krok, który cieszy – stwierdziła wiceprzewodnicząca Joanna Winiarska.

– Wiem, jak trudno jest wyremontować każde sto metrów. Cieszę się, że miasto zdecydowało się na wejście w nakładki, to dobry krok – dodała radna Monika Słoniewska.

Zgodnie z przyjętym dokumentem w 2023 roku zostanie przebudowany odcinek ul. Krakowskiej, Warszawskiej, Massalskiego, Szczecińskiej i Hipotecznej. Z kolei w 2024 roku odcinek ul. Lecha, Kryształowej, Bohaterów Warszawy, Warszawskiej i Wojewódzkiej.

tabela.jpg

Wiceprezydent Bożena Szczypiór podkreśliła, że miasto przygotowało już kolejną listę ulic, które zamierza poddać tego typu przebudowie. O wszystkim zdecydują jednak finanse.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO