Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Gdzie by tu na grilla?

sobota, 03 czerwca 2023 10:10 / Autor: Aleksandra Rękas
Gdzie by tu na grilla?
Zdjęcie podglądowe
Gdzie by tu na grilla?
Zdjęcie podglądowe
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Pogoda sprzyja spędzaniu czasu w plenerze, a miłośnicy potraw z grilla zacierają ręce. Jak się okazuje, w naszym mieście nie brakuje miejsc, w których wygodnie i za darmo zorganizujemy bezpieczne grillowanie. Sprawdźcie!

Najwięcej możliwości  daje Stadion Leśny.

- Jest on równocześnie najbardziej popularny. Znajdziemy tam trzy małe wiaty, przy których są stoły z  siedziskami i palenisko. Jest także jedna duża – to stoły z ławami, dwa paleniska do palenia ognisk, jeden grill, kosze na śmieci – wylicza Magdalena Werens-Pokrzepa z biura prasowego kieleckiego ratusza.

W przypadku dużej wiaty wymagana jest rezerwacja w Urzędzie Miasta Kielce, ratusz zapewnia drewno. Kolejne atrakcyjne do miłośników grilla miejsce to Park Dygasińskiego, który znajduje się między osiedlem Bocianek, a Słoneczne Wzgórze.

- Tam musimy przyjść z własny drewnem lub węglem. W tym przypadku rezerwacja nie jest wymagana, a korzystanie jest bezpłatne. Do dyspozycji mamy dwie wiaty grillowe ze stołami z ławkami, a do tego piłkarzyki i stolik szachowy – wylicza Werens-Pokrzywa.

Atrakcyjne miejsca dla miłośników grilla to także okolice Parku Technologicznego w Kielcach. W pobliżu placu zabaw dla dzieci znajdziemy dwie wiaty, z których korzystanie jest bezpłatne. Chętni na grillowanie muszą sami zapewnić sobie węgiel lub drewno.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO