Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kurs dla korespondentów wojennych rozpoczęty

poniedziałek, 21 września 2020 11:08 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ostrzał, zagrożenie minowe, czy porwanie – m.in. zachowania w takiej sytuacji będą ćwiczyli dziennikarze, którzy rozpoczynają dziś w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych kurs dla korespondentów wojennych.

Dziennikarze, operatorzy kamer i dźwięku, fotoreporterzy i publicyści biorą udział w szkoleniu dla korespondentów, który organizuje Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. – Uczestnicy nauczą się, jak współpracować z żołnierzami w rejonie misji wojskowych. Podczas pracy mogą natrafić na wiele sytuacji zagrażających ich życiu i zdrowiu. Są na nie narażeni podobnie jak żołnierze – mówi major Robert Rząca, szef sekcji szkolenia specjalistycznego CPdMZ.

W tym roku uczestników szkolenia jest trzynastu. – Większość z nich posiada już doświadczenia z wyjazdów m.in. na Ukrainę, Białoruś i do Gruzji, gdzie przekazywali informacje dotyczące konfliktów zbrojnych i społecznych – informuje major Rząca.

W planach kursu jest m.in. ćwiczenie sytuacji zakładniczej, gdzie sprawdzą swoje zachowanie w sytuacji porwania. Szkolenie potrwa do piątku.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO