Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Miasto wyda talony na kastrację pupili

wtorek, 21 marca 2023 14:19 / Autor: Weronika Karyś
Miasto wyda talony na kastrację pupili
Miasto wyda talony na kastrację pupili
Weronika Karyś
Weronika Karyś

22 marca od godziny 16 miasto po raz kolejny będzie wydawać talony na bezpłatną kastrację psów i kotów właścicielskich. W sumie będzie ich blisko sto trzydzieści.

Talony będą wydawane mieszkańcom Kielc po okazaniu dowodu osobistego oraz książeczki zdrowia pupila. Każda osoba może otrzymać jeden talon na kota i jeden talon na psa.

Talony będzie można odbierać w siedzibie Urzędu Miasta Kielce przy ul. Strycharskiej 6 od godziny 16 do ostatniej osoby lub do wyczerpania puli talonów. Ta obejmuje 30 talonów na kastrację kocic, 44 talony na kastrację kocurów, 40 talonów na suki i piętnaście talonów na psy. Termin ich ważności upływa 31 sierpnia 2023 roku.

– Kastracja zwierząt to najskuteczniejsze działanie prowadzące do ograniczania ich bezdomności. Integralnym elementem tego przedsięwzięcia jest rejestracja zwierzaków w międzynarodowej bazie Safe Animal. Daje to możliwość szybkiego odnalezienia właściciela, jeżeli pies lub kot się zgubi, lub gdy zwierzę zostanie porzucone – mówi wiceprezydent Agata Wojda.

Akcja zostanie zrealizowana w ramach zwycięskiego projektu z Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Pochłonie ona blisko trzydzieści tysięcy złotych.

Źródło: kielce.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO