Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na wakacje za granicę. Gdzie wyjeżdżają kielczanie?

poniedziałek, 24 czerwca 2024 11:13 / Autor: Maciej Piętka
Na wakacje za granicę. Gdzie wyjeżdżają kielczanie?
Na wakacje za granicę. Gdzie wyjeżdżają kielczanie?
Maciej Piętka
Maciej Piętka

To już moment, który czekali wszyscy – rozpoczynają się wakacje! Część osób wyjedzie za granicę, a my sprawdziliśmy gdzie najczęściej wybierają się kielczanie.

Mimo rekordowych temperatur wielu z nas decyduję się na zagraniczny wyjazd. Co jednak wybieramy najczęściej?

– Pewnie nie będzie to dla nikogo zaskoczeniem jeśli powiem, że najbardziej popularnym kierunkiem jest Turcja. Na drugim miejscu jest Grecja, a na trzecim praktycznie po równo Egipt i Hiszpania. Te cztery kierunki wybierane są zdecydowanie najczęściej – wyjaśnia Marcin Salwa z biura podróży Itaka.

Kielczanie, którzy decydują się na te destynacje wybierają je głównie przez… hotele. W wymienionych wcześniej krajach znajdziemy wiele placówek oferujących wakacje all inclusive, które dla części osób są wręcz wymogiem przy wakacyjnym wyjeździe. Wielu z nas decyduję się na wykup wczasów przez internet. Dane ze strony wakacje.pl pokazują, zainteresowanie podobnymi krajami (Turcja,Grecja, Egipt), choć internauci znacznie częściej niż na Hiszpanię decydują się na Tunezję. A jaki jest koszt takich wyjazdów?

– Tak naprawdę ciężko to uśrednić. Jeśli mówimy o okresie typowo wakacyjnym to te ceny są odrobine wyższe. Przykładowo w Turcji te hotele z najwyższej półki potrafią kosztować ok. 3500 złotych za osobę dorosłą. Trochę droższa jest Grecja. Oczywiście są też bardziej egzotyczne kierunki takie jak Wyspy Zielonego Przylądka czy Zanzibar gdzie kwoty są już znacznie wyższe i mogą oscylować wokół 6 tysięcy złotych – wylicza Marcin Salwa.

Wymienione wyżej kwoty dotyczą tygodniowego pobytu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO