Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Podwyżki i zmiany w strefie płatnego parkowania? Jest projekt uchwały

środa, 21 kwietnia 2021 12:14 / Autor: Weronika Karyś
Podwyżki i zmiany w strefie płatnego parkowania? Jest projekt uchwały
Podwyżki i zmiany w strefie płatnego parkowania? Jest projekt uchwały
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Władze miasta planują wprowadzenie zmian dotyczących strefy płatnego parkowania. Jeżeli projekt uchwały zostanie pozytywnie zaopiniowany przez radnych, kielczanie będą musieli liczyć się między innymi z wyższymi opłatami za drugą i trzecią godzinę postoju. Na tym jednak nie koniec.

Zgodnie z projektem uchwały pierwsza godzina postoju, tak jak dotychczas, miałaby kosztować dwa złote. Zmiany dotyczyłyby drugiej i trzeciej godziny, za które kielczanie płaciliby odpowiednio 2,40 i 2,80. Władze miasta planują również zwiększenie wysokości kar za nieopłacony postój, z 50 do 160 złotych.

Właściciele samochodów hybrydowych, którzy dotychczas nie ponosili żadnych kosztów z tytułu parkowania w centrum miasta również mieliby zostać objęci obowiązkiem uiszczania opłat.

- Największą zmianą jest zrezygnowanie z abonamentu zerowego dla hybryd. W naszym mieście jest ich bowiem bardzo dużo, bo ponad tysiąc, a to nie są przecież auta zaliczane do ekologicznych – stwierdził podczas posiedzenia komisji finansów Grzegorz Staszewski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Władze miasta chciałyby również powiększyć strefę o dwa place: Wolności oraz Niepodległości. - Takie rozwiązanie przyczyniłoby się nie tylko do zwiększenia dochodów wpływających do kasy miasta, ale również być może do rozwoju centrum Kielc – stwierdza radna Katarzyna Suchańska.

Podczas komisji radni zaproponowali, żeby zróżnicować stawki za parkowanie w mieście. - Ponad 50 procent samochodów, które korzystają ze stref płatnego parkowania w Kielcach to obce auta. Uważam, że kielczanie powinni płacić mniej niż kierowcy przyjeżdżający z innych miast – stwierdził radny Marcin Stępniewski.

Finalnie za wprowadzeniem zaproponowanych zmian w strefie płatnego parkowania opowiedziało się czterech radnych z komisji finansów. Jedna osoba była przeciwko, a dwie wstrzymały się od głosu. Oznacza to, że projekt uchwały został zaopiniowany pozytywnie i trafi pod obrady całej Rady Miasta. Sesja odbędzie się w najbliższy czwartek, 22 kwietnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO