Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Podziel się obiadem w SENIORicie

poniedziałek, 30 stycznia 2023 12:51 / Autor: Weronika Kępa
Podziel się obiadem w SENIORicie
Podziel się obiadem w SENIORicie
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Istniejąca od dwóch miesięcy klubokawiarnia SENIORita organizuje akcję „Zawieszony obiad”. Dzięki niej osoby potrzebujące mogą zjeść ciepły posiłek opłacony przez innego gościa lokalu lub przypadkowego mieszkańca, przechodnia.

SENIORita jest zlokalizowana przy ulicy Paderewskiego 40 w Kielcach. Prowadzi ją Fundacja „GERIO”. Jej członkowie są szczególnie wrażliwi na potrzeby seniorów, osób zależnych i niepełnosprawnych. Stąd pomysł organizacji akcji „Zawieszony obiad”.

By do niej dołączyć, wystarczy opłacić posiłek w SENIORicie, a otrzymany paragon zawiesić w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Dzięki temu osoba potrzebująca może przyjść i zjeść darmowy, ciepły obiad.

– Chciałabym, aby akcja nabrała większych rozmiarów, żeby zaangażowali się na w nią na przykład przedsiębiorcy czy wolontariusze. Obecnie mamy po kilka zawieszonych obiadów dziennie, najczęściej kupionych przez naszych stałych klientów, ale potrzeby są znacznie większe – przyznaje Anna Syska, prezes Fundacji „GERIO” i właścicielka KluboKawiarni SENIORita.

Obok kawiarni mieści się również stworzony przez fundację punkt pomocy, w którym seniorzy mogą skorzystać z porady psychologicznej i farmaceutycznej.

Źródło: kielce.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO