Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Pola Nadziei ruszają na nowo

poniedziałek, 22 września 2014 11:06 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Inauguracja kolejnej edycji kampanii hospicyjnej Pola Nadziei odbędzie się 2 października. Uroczyste zasadzenie cebulek żonkili nastąpi przy hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Sadzenie cebulek zostanie poprzedzone spotkaniem w świetlicy środowiskowej Caritas „Pod Aniołem” przy ul. Mieszka I 48. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną dotychczasowe osiągnięcia akcji Pola Nadziei oraz plany na najbliższą przyszłość.

Jesienią planowane są spotkania z dziećmi i młodzieżą w szkołach oraz konkursy. W dalszym ciągu prowadzony jest nabór wolontariuszy do pracy w hospicjum. Po skompletowaniu odpowiedniej grupy przeprowadzone zostaną szkolenia przygotowujące do pomocy przy chorych. Tym razem głównymi celami są nie tylko szerzenie idei hospicyjnej i dokończenie placówki.

W planach jest także nawiązanie współpracy ze Szkolnymi Kołami Caritas. Dzieci stanowiłyby pomoc okazjonalną. Ich rola polegałaby na wystawianiu jasełek w hospicjum czy przygotowywaniu kartek z okazji świąt. Oprócz tego poszukiwani są wolontariusze, którzy indywidualnie się zgłoszą. Współpracownicy hospicyjni będą podzieleni na grupy akcyjnych i medycznych. W zakresie obowiązków pierwszych wymienionych znajdzie się na przykład pomoc przy organizowaniu wszelkiego rodzaju wydarzeń w ramach Pól Nadziei. Natomiast wolontariusze medyczni to ci, którzy znajdą się w najbliższym otoczeniu chorych. Wbrew nazewnictwu nie chodzi tu o wykonywanie pracy lekarskiej a o spędzanie czasu z potrzebującymi.

Caritas potrzebuje około 200 wolontariuszy medycznych. Dokładną liczbę trudno oszacować, ponieważ ona zależy od zakresu godzin, jaki zadeklaruje każdy z chętnych. Jeśli chodzi o wolontariuszy akcyjnych nie wyznaczono żadnych limitów. - Im ich więcej tym lepiej – mówi ks. Słowik, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO