Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Pola Nadziei znów kwitną

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 14:15 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Pieniądze na pokrycie bieżących potrzeb i zakupu sprzętu dla Hospicjum Stacjonarnego im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach zbierali w miniony poniedziałek przed siedzibą Urzędu Wojewódzkiego wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej.

Szerzenie idei hospicyjnej, edukacja na temat osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych i starszych oraz zbieranie funduszy na rzecz polskich hospicjów. To cele jakie stawia przed sobą ogólnopolska akcja „Pola Nadziei”. W naszym mieście pieniądze są zbierane na rzecz Hospicjum Stacjonarnego im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty. Jak mówi Klaudia Pyk, wolontariuszka Caritas Diecezji Kieleckiej, potrzeby kieleckiego hospicjum są duże, ale liczy się każda forma wsparcia. – Liczy się każda złotówka. Mamy jednak nadzieję, że zainteresowanie będzie duże i uda się zebrać jak najwięcej – wyjaśnia.

Głównym powodem, jaki podają młodzi ludzie pytani o motywację do uczestnictwa w takich akcjach jest chęć niesienia pomocy potrzebującym. – Nie chodzi o to, by uzyskać dzień wolny w szkole, lecz o to, by pomagać. Dobro zawsze wraca – dodaje Sylwia Zagórska, która również kwestowała.

Kielczanie chętnie dzielili się swoim dobrem wspomagając akcję. – Każda pomoc jest dobra i powinna być robiona. Na własnej skórze przeżyłem, co to znaczy być potrzebującym. Moja siostra była ciężko chora. Odwiedzałem ją w szpitalu i widziałem, jak bardzo chorzy ludzie potrzebują wsparcia – mówi jeden z darczyńców.

Osoby wspomagające datkami hospicjum dostawały od wolontariuszy żonkile – kwiaty symbolizujące nadzieję. Akcję „Pola Nadziei” tradycyjnie już wsparła wojewoda Agata Wojtyszek.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO