Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Policja podsumowała rok na drogach

wtorek, 05 stycznia 2016 16:03 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Rok 2015 był bezpieczniejszy na świętokrzyskich drogach. Tak wynika ze wstępnych danych przygotowanych przez świętokrzyskich policjantów. Funkcjonariusze w ostatnich dwunastu miesiącach odnotowali mniej wypadków, a liczba śmiertelnych ofiar była o dwadzieścia pięć mniejsza niż w 2014 roku. 

Wstępne dane  wskazują, że  w wypadkach do jakich doszło na drogach naszego województwa zginęło o 25 osób mniej, niż miało to miejsce w roku 2014. W zdarzeniach z udziałem pieszych śmierć poniosło o 9 osób mniej, zmniejszyła się też o 3 liczba ofiar w gronie motocyklistów. Świętokrzyscy policjanci zatrzymali ponad 3000 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

W związku z kampanią  ,,STOP agresji drogowej’’ policjanci drogą elektroniczną otrzymali 130 zgłoszeń w postaci zarejestrowanych niebezpiecznych poczynań kierujących na drogach, co odzwierciedla fakt, że kierujący reagują i informują policję o ,,piratach drogowych’’.

 Według danych nadal widać, że najbardziej narażoną grupą uczestników ruchu drogowego jeżeli chodzi o wypadki ze skutkiem śmiertelnym są piesi. Stanowią oni 40 % ogółu ofiar wypadków w ruchu drogowym. Policjanci odnotowali ponad 3200 przypadków, w których piesi zapomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

źródło: KWP 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO