MIASTO
Pomnik Przemysława Gosiewskiego już niedługo stanie przy ulicy Warszawskiej


Już wkrótce przy ulicy Warszawskiej stanie pomnik tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Przemysława Gosiewskiego. – Jesteśmy w przededniu prac budowlano-montażowych – informuje senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń.
Przypomnijmy, że inicjatorem powstania monumentu jest komitet społeczny, w którego skład weszli między innymi rodzice Przemysława Gosiewskiego oraz senatorowie: Krzysztof Słoń, Jacek Włosowicz i Jarosław Rusiecki, a także były prezydent Kielc Wojciech Lubawski. – Podobizna Przemysława Gosiewskiego jest już odlana i oczekuje na montaż. Mamy także przygotowaną granitową mównicę. Jesteśmy w przededniu rozpoczęcia prac budowlano-montażowych. Pomnik stanie przy Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”. Pięknie wkomponuje się w tamtejszą małą architekturę. Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć to dzieło, aby odwiedzili stronę świętokrzyskich struktur PiS – mówi senator Krzysztof Słoń i wskazuje sierpień lub wrzesień jako możliwą datę odsłonięcia monumentu.
Senator przypomina także zasługi Przemysława Gosiewskiego dla naszego regionu. – Pamiętam jak 12 lat temu wicepremier mocno zabiegał o to, żeby do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii trafił pozytonowy tomograf, który dałby ludziom szansę na życie. To tylko jeden przykład jego działań. Przemysław Gosiewski był przywiązany do tradycji i starał się scalać środowiska patriotyczne i kościelne. Wspierał parafie i interesował się ich potrzebami – tłumaczy senator.
![[FOTO] Rekonstruktorzy pamiętali o powstańcach](/media/k2/items/cache/21e8d9fc09bca05258670ea70a7b3287_L.jpg)
![[FOTO+WIDEO] Kielce upamiętniły rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego](/media/k2/items/cache/02f0072e44b993934e0f21a341c41297_L.jpg)


![[PLAN OBCHODÓW] 81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego](/media/k2/items/cache/1dea57051831da1efcba52d8c3f10926_L.jpg)



