Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Prezydent Wenta podpisał deklarację o współpracy podczas pandemii

czwartek, 16 lipca 2020 09:05 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. UM Kielce
Beata Kwieczko

Władze Kielc, Węgier, Niemiec, Francji oraz Ukrainy podpisały deklarację "Europejskich Miast w czasie pandemii". Dokument powstał z inicjatywy prezydent Kielc Bogdan Wenty.

Dokument sygnowali włodarze sześciu europejskich miast, którzy zadeklarowali współpracę i zwiększenie wysiłków na rzecz rozwoju wymiany gospodarczej, aby przezwyciężyć negatywne skutki pandemii. Na razie wszystkie działania będą odbywać się online, a po zakończeniu pandemii rozpoczną się bezpośrednie spotkania.

– Dokument ma podkreślić naszą wzajemną solidarność oraz wskazać kierunek współpracy w nadzwyczajnych okolicznościach. Z tego kryzysu możemy wyjść tylko razem – mówi prezydent Bogdan Wenta. – Pandemia kiedyś ustanie, ale pozostawi w nas trwały ślad. Musimy wykorzystać to, by wzmocnić nasze relacje gospodarcze, kulturalne i społeczne. Dziękuję naszym europejskim przyjaciołom za to, że działamy ramię w ramię – dodaje.

Deklarację podpisali burmistrz Budapesztu-Csepel na Węgrzech, nadburmistrzowie Flensburga i Gothy w Niemczech oraz merowie Orange we Francji i Winnicy na Ukrainie.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO