MIASTO
Rewitalizacja nie ominie centrum


Nie tylko rewitalizacja północnych osiedli mieszkaniowych będzie realizowana w Kielcach w ramach nowej perspektywy unijnej. Urzędnicy planują także przeprowadzenie kilku inwestycji w ścisłym centrum miasta.
Największą inwestycją w samym sercu Kielc będzie przebudowanie Placu Wolności. Rewitalizacja wyceniania jest na około 40 milionów złotych. Obok tej największej, znalazło się także sporo mniejszych.
Mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego.
{audio}Artur Hajdorowicz|placwol1.MP3{/audio}
Na realizację czeka także połączenie między ulicami Kaczyńskiego i Silniczną.
{audio}Artur Hajdorowicz|kaczka1.MP3{/audio}
Dlatego jego wykonanie jest istotne dla infrastruktury komunikacyjnej miasta. Jednocześnie urzędnicy zaznaczają, że koszt inwestycji nie będzie zbyt wysoki. Jeżeli projekt nie dostanie dofinansowania, można go będzie wykonać z pieniędzy miejskich.
Szczegóły planów rewitalizacyjnych w najbliższym numerze tygodnika eM Kielce.
![[FOTO] Rekonstruktorzy pamiętali o powstańcach](/media/k2/items/cache/21e8d9fc09bca05258670ea70a7b3287_L.jpg)
![[FOTO+WIDEO] Kielce upamiętniły rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego](/media/k2/items/cache/02f0072e44b993934e0f21a341c41297_L.jpg)


![[PLAN OBCHODÓW] 81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego](/media/k2/items/cache/1dea57051831da1efcba52d8c3f10926_L.jpg)



